Kurs przygotowuje Was z zakresu podstaw poruszania się zimą po Tatrach. Dzięki Nam poznacie taktyki planowania wyjścia górskiego (np. fotograficznego), zasady ratownictwa lawinowego, podstawy asekuracji linowej (węzły, sposoby wiązania się w zespoły, wzajemna asekuracja w trudnym terenie górskim). Ponadto, podczas planowanych wyjść górskich będziemy ćwiczyć techniki użycia czekana i poruszania się w stromym terenie w rakach, a w razie ześlizgnięcia się w stromym śniegu pokażemy Wam jak szybko i sprawnie wyhamować upadek.
W trakcie szkolenia poznacie podstawowy sprzęt górski i nauczymy Was jak się nim sprawnie posługiwać. Na koniec pokażemy Wam co należy zrobić, gdy zmuszeni będziemy do biwaku zimowego, tego planowanego i awaryjnego.
Oprócz nauki bezpiecznego poruszania się w górach, będziemy szlifować obsługę programów do obróbki zdjęć, takich jak Lightroom i Photoshop. Dowiemy się jak odpowiednio naświetlić zdjęcie, aby potem nabrało ono odpowiedniego wyglądu w postprodukcji. Będziemy mówić jak przygotować się do wyjazdu fotograficznego, jaki sprzęt dobrać i jak wybrać odpowiednie miejsce na fotografowanie. Omówimy zastosowanie filtrów fotograficznych w fotografii krajobrazu, a przede wszystkim będziemy się dobrze bawić !
Do końca Lutego specjalna cena 1000zł.
16.00
SPOTNIE POD SCHRONISKIEM GŁODÓWKA I ZAKWATEROWANIE
16.30 do 17.30
OBIAD
17.30 do 20.00
ZAJĘCIA Z TURYSTYKI GÓRSKIEJ
20 do 21.00
WPROWADZENIE DO FOTOGRAFII GÓRSKIEJ
4.30
WSCHÓD SŁOŃCA (plener fotograficzny)
7.30
ŚNIADANIE
9.30 DO 18.00
ZAJĘCIA Z TURYSTYKI GÓRSKIEJ
19.00
OBIADOKOLACJA
20.00 DO 22.00
ZAJĘCIA TEORETYCZNE Z TURYSTYKI GÓRSKIEJ
4.30
WSCHÓD SŁOŃCA (plener fotograficzny)
7.30
ŚNIADANIE
9.00 DO 13.00
ZAJĘCIA Z TURYSTYKI GÓRSKIEJ
14.00
OBIAD
15.00 do 19.00
PLENER FOTOGRAFICZNY
20.00 DO 22.00
ZAJĘCIA TEORETYCZNE Z FOTOGRAFII GÓRSKIEJ
4.30
WSCHÓD SŁOŃCA (plener fotograficzny)
7.30
ŚNIADANIE
9.30 DO 15.00
ZAJĘCIA Z OBRÓBKI ZDJĘĆ W PHOTOSHOPIE
Przewodnik górski. Specjalista lawinoznawstwa. Instruktor Stowarzyszenia Instruktorów Górskich. Członek sekcji katowickiej Towarzystwa Alpejskiego DAV (Deutscher Alpenverein). Posiada uprawnienia przewodnickie na prawie wszystkie polskie pasma górskie oraz licencję Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA. Jest instruktorem przewodnictwa górskiego. Wielokrotnie przemierzał Alpy i Norwegię, był także w górach Kaukazu. Współpracuje jako dziennikarz z największymi gazetami górskimi w Polsce. Jako instruktor turystyki wysokogórskiej szkolił podczas wielu dużych ogólnopolskich imprez od 2008 r. począwszy. Uczestnik Spotkań Sudecko-Karpackich Służb Lawinowych, Międzynarodowego Kongresu Ratownictwa Górskiego IKAR-CISA 2012 w Krynicy Zdroju i 2019 w Zakopanem, International Snow Science Workshop 2013 w Grenoble i 2018 w Innsbrucku oraz innych form wymiany doświadczeń naukowych dotyczących śniegu. Członek komisji lawinowej IKAR-CISA (ICAR). Posiada licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego o numerze 118/2017.
Instruktor wspinaczki Polskiej Akademii Sportu. Podróżnik. Instruktor Stowarzyszenia Instruktorów Górskich (Instruktor Turystyki Wysokogórskiej, Instruktor Wspinaczki Górskiej). Fotograf górski. Członek sekcji katowickiej Towarzystwa Alpejskiego DAV (Deutscher Alpenverein). Wspinał się w Karakorum, w ramach wyprawy Batura Muztagh Pakistan 2011, w zachodnim paśmie Kakshaal Too (Kokszał Tau) w Kirgistanie w 2010 r., brał udział w wyprawie eksploracyjnej w dziewicze rejony Piku Kosmos (2014 r.). Działał także w Kaukazie, w Górach Swaneckich, w Alpach, w albańskich Prokletije i w Tatrach. Artykuły i relacje z wypraw publikował w czasopismach branżowych (m.in. „Taternik”, „Magazyn Górski”, „Góry”) oraz w serwisach wspinaczkowych i podróżniczych. Twórca marki odzieży wspinaczkowej i podróżniczej Climbe. Posiada licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego o numerze 231/2021. .
Zamiast miejskiego zgiełku wybrał życie w otoczeniu gór. Do niedawna związany ze Szklarską Porębą, gdzie przez kilka lat pracował i mieszkał w schronisku górskim na Szrenicy. Obecnie mieszka w Beskidzie Sądeckim. Swoją przygodę z aparatem rozpoczął w 2009 roku i od tego czasu jest laureatem licznych konkursów fotograficznych. Organizuje plenery fotograficzne podczas których można odwiedzić najpiękniejsze zakątki polskich gór oraz poszerzyć wiedzę na temat fotografii krajobrazu. Jego prace można oglądać na wielu portalach internetowych, w tradycyjnie drukowanych wydawnictwach oraz na autorskiej stronie www.
„Patrz oczyma, fotografuj sercem."