Warsztaty Fotografii Krajobrazu

Fotografia portretowa  to rodzaj fotografii mający na celu przedstawienia człowieka lub grupy ludzi.  Często portrety są zamawiane na specjalne okazje, takie jak śluby, imprezy szkolne lub w celach komercyjnych. Chociaż ta definicja może wydawać się prosta, fotografia portretowa może być jedną z najtrudniejszych do opanowania form fotografii.

Portrety w fotografii – Historia 

Stosunkowo niski koszt dagerotypu w połowie XIX wieku i skrócony czas siedzenia fotografowanej osoby, choć wciąż znacznie dłuższy niż obecnie, doprowadziły do ​​ogólnego wzrostu popularności fotografii portretowej w stosunku do portretu malarskiego. Styl tych wczesnych prac odzwierciedlał techniczne wyzwania związane z długimi czasami naświetlania i malarską estetyką tamtych czasów.  Postępy w technologii fotograficznej od czasu dagerotypu dały początek bardziej zaawansowanym technikom, pozwoliły fotografom robić zdjęcia z krótszymi czasami naświetlania i pracować poza środowiskiem studyjnym.

Fotografia Portretowa Kraków

Jeśli poszukujesz fotografa portretowego w Krakowie, to zachęcam do kontaktu. Specjalizuje się w fotografii portretowej plenerowej, jednak nic nie stoi żebyśmy się spotykali w studio.