Kotor - Wiktor Baron Fotografia

Kotor to miasto portowe w południowo-zachodniej części Czarnogóry. Wielu osobom kojarzy się z Wenecją i nie jest to bez znaczenia, ponieważ w średniowieczu i renesansie była to część Republiki Weneckiej. Ponadto położony jest w najładniejszej części Zatoki Kotorskiej. Co jest największą atrakcją turystyczną w Kotorze? Czym zachwyca Kotor? Poniżej znajdziecie odpowiedź.

Stare miasto – Kotor

Największą atrakcją turystyczną Kotoru jest stare miasto, które ukryte jest za murami obronnymi. Wąskie i kręte uliczki wijące się pośród weneckiej zabudowy, na tle górskiego masywu są niezwykle malownicze. Pałace dawnych Wenecjan, stare kościoły i cerkwie oraz średniowieczna architektura składają się na niezwykłość tego miasta. Z tego też powodu jedną z większych atrakcji Kotoru jest po prostu spacer po starówce. Co prawda starówka nie jest duża, ale dużym plusem jest to, że wszystkie atrakcje znajdują się w zasięgu naszego wzroku. Symbolem kotorskiej starówki jest również Wieża Zegarowa, która została wybudowana przez Wenecjan w XVII, a zegar otrzymała dopiero w czasach napoleońskich. Co więcej, stare miasto wyłączone zostało z ruchu drogowego, dlatego można je zwiedzać jedynie pieszo, nie wjedziemy tam samochodem. Bez wątpienia jedną z ważniejszych atrakcji jest spacer po miejskich murach, aż do Samotnego Wzgórza z ruinami twierdzy św. Jana. Na jego szczycie umiejscowiony jest najlepszy punkt widokowy na cały Kotor oraz pobliską zatokę. Dla takich widoków warto odwiedzić to miejsce!

Muzeum Kotów  – ciekawy obiekt muzealny w Kotorze

Jest to miejsce poświęcone kotom – jak sama nazwa wskazuje. Nie bez powodu znajduje się ono właśnie w Kotorze, ponieważ niemal na każdym kroku możemy spotkać te zwierzęta w Kotorze. Dla sympatyków zwierząt to obowiązkowy punkt programu.

Cerkiew św. Mikołaja w Kotorze

Ta dość charakterystyczna cerkiew, wyróżnia się spośród innych budowli sakralnych w Kotorze. Dwie neobizantyjskie wieże prowadzą do sporej wielkości świątyni. Swego czasu swoją siedzibę miał tu zakon dominikanów. Pierwotna wersja cerkwi spłonęła w 1896 roku. Obecną formę ukończono odbudowywać w 1906 roku.

Pałace dawnych Wenecjan, stare kościoły i cerkwie oraz średniowieczna architektura składają się na wyjątkowość tego miasta. Z tego też powodu jedną z większych atrakcji Kotoru jest właśnie wspomniany wcześniej spacer po starówce.

Warsztaty i plenery fotograficzne.


Czarnogóra - Galeria Zdjęć

Kotor – Mapa

Więcej informacji o Kotorze na Wikipedii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *