Koziarz - Wiktor Baron Fotografia

Górska inspiracja – Koziarz

Wiosna nigdzie nie jest tak piękna jak w górach. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, a kolorowe kwiaty zaczynają zdobić lasy, łąki i przydomowe ogrody. A teraz wyobraź sobie, że przenosisz się w sam środek tego spektaklu przyrody – na szczyt Koziarz położony w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. To prawdziwa oaza spokoju i niewyczerpane źródło inspiracji fotograficznych, idealne na weekendowy wypad! 

Koziarz: doskonały pomysł na wiosenną metamorfozę Twojego portfolio

Z pozoru nieśmiały i mierzący 943 m n.p.m. Koziarz, stał się prawdziwą gwiazdą Beskidu Sądeckiego. Bo choć od dawna roztaczają się z niego piękne widoki na okoliczne pasma, dopiero wybudowana na jego szczycie wieża widokowa w 2015 roku sprawiła, że ośmielony wkrótce zaczął brylować wśród górskich szczytów, ściągając w okolice Beskidu Sądeckiego rzesze turystów i miłośników fotografii górskiej. I nie ma się co dziwić – drewniana konstrukcja osadzona na betonowym fundamencie jest bardzo solidna i idealnie wtapia się w otaczający ją krajobraz, a panoramy na Pieniny, Tatry, Gorce czy Beskid Sądecki, które możemy z niej podziwiać bezsprzecznie zapewniają najbardziej spektakularny widok na okoliczne góry i piękne zielone tereny. 

Jak dostać się na Koziarz?

Na Koziarz możemy dostać się trzema szlakami turystycznymi, przy czym najkrótszy prowadzi z miejscowości Tylmanowa, położonej na zachód od masywu i jego pokonanie nie powinno nam zająć więcej niż dwie godziny. Początkowo trasa biegnie po betonowych płytach, a następnie wiedzie leśną ścieżką. Ze względu na profil wysokościowy już od samego początku daje się odczuć, że cały czas pnie się ona do góry. I rzeczywiście tak jest, bo choć poszczególne fragmenty przedzielone są łagodniejszymi odcinkami, po pewnym czasie zaczyna się bardziej strome i wymagające podejście, które kończy się u podnóża wieży widokowej. 

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Widok na Koziarza z lotu ptaka.
Zachód słońca na Koziarzu
Wiosna na stokach Koziarza
Widok na Tatry z Koziarza
Łąki i pastwiska na Koziarzu
Widok na Koziarza z Pasmem Radziejowej w tle.
Wiosenny zachód słońca na Koziarzu
W drodze na Koziarz z Obidzy
Zachód słońca na Koziarzu
Koziarz
Koziarz

WYDRUKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Więcej informacji z Wikipedii: Koziarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *