Wielki Krywań - Wiktor Baron Fotografia

Wędrówka na Wielki Krywań to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych tras w rejonie Małej Fatry. Fenomenalne widoki, błękitne niebo i błoga cisza kuszą wszystkich miłośników gór. Jakie jeszcze atrakcyjne turystyczne oferuje nam ten region?

Poszukaj ciekawych kadrów na Wielkim Krywaniu

Wielki Krywań to najwyższy szczyt Małej Fatry położony na wysokości 1709 m n.p.m. Rozległe hale w grzbietowej części Małej Fatry zaliczane są do najpiękniejszych gór w Europie, dlatego coraz chętniej odwiedzają je miłośnicy fotografii krajobrazowej. Wielki Krywań jest łatwo dostępnym szczytem dla turystów dzięki kolejce gondolowej Vratna – Chleb. Warto jednak wiedzieć, że kolejka nie zawiezie Cię na sam szczyt, ale na Snilovske sedlo, czyli przełęcz znajdującą się w grzbiecie Krywańskiej Małej Fatry. Pozostałą część trasy musisz pokonać pieszo. Ale zanim dostaniesz się na Wielki Krywań, możesz też czerwonym szlakiem udać się na Chleb. Ze szczytu mierzącego 1646 m n.p.m. rozpościerają się piękne widoki na całe pasmo Małej Fatry na czele z Wielkim Krywaniem, które stwarzają wiele możliwości komponowania pełnych uroków kadrów dla fotografa górskiego.

Na Wielkim Krywaniu również warto zrobić sobie dłuższą przerwę na odpoczynek, ponieważ panoramy w tym miejscu także potrafią zachwycić. Ze szczytu, podobnie jak na Chlebie, widać niemal całe pasmo Małej Fatry, a także Tatry, Beskid Żywiecki i Wielką Fatrę. Poza walorami krajobrazowymi, Mała Fatra posiada też inne zalety. Jest z pewnością idealnym miejscem dla entuzjastów jazdy na nartach, o czym świadczy fakt, że jest kolebką ski alpinizmu na Słowacji.

Wędrówka na Wielki Krywań jest niewątpliwie dużym wyzwaniem kondycyjnym, jednak dostarcza niezapomnianych wspomnień, o czym przekonał się każdy, kto wybrał się na plener fotograficzny w te rejony.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Wielki Krywań
Wielki Krywań
Wielki Krywań
Wielki Krywań
Wielki Krywań
« z 3 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *