Wrocław - Wiktor Baron Fotografia

We Wrocławiu jest wiele atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. To właśnie dlatego każdego roku przyciąga tysiące turystów, którym zależy na poznaniu tego specyficznego miasta. Ale gdzie się udać, jeśli nie mamy dużo czasu na zwiedzanie? 

Wrocław: obowiązkowy punkt na mapie każdego miłośnika fotografii 

Na początek zacznę od tego co najlepsze. Czyli od miejsc, które szczególnie warto odwiedzić. Większość turystów zaczyna zwiedzanie Wrocławia od centrum i w niniejszym artykule ja również pójdę tym tropem. Centrum miasta skupia wokół siebie wiele ciekawych obiektów, w tym duży Ratusz, w którego wnętrzu znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej oraz Piwnicę Świdnicką, najstarszą restaurację w Europie, która funkcjonuje od 1273 roku. Nie sposób również pominąć najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego, gdzie można zobaczyć zabytkową Archikatedrę św. Jana Chrzciciela czy Most Tumski, zwany Mostem Zakochanych.

Afrykarium składające się z 19 akwariów, basenów i zbiorników to z kolei coś, czego nie żadne miasto ani kraj. Poza Wrocławiem oczywiście! Miłośnicy fotografii mogą tu uchwycić rekiny w obiektywie, podziwiać płaszczki czy rafę koralową, a także spotkać się z pingwinami i hipopotamami rzecznymi. Czy można wymarzyć sobie lepszą wycieczkę? A jeśli dodasz do tego jeszcze wizytę w Sky Tower, z pewnością nie będziesz zawiedziony. Na 49. piętrze najwyższego budynku mieszkalnym w Polsce znajduje się punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto. Najlepiej prezentuje się oczywiście nocą. 

Wrocław: miasto licznych atrakcji

O tym, że Wrocław ma wiele do zaoferowania nie tylko swoim mieszkańcom, ale również odwiedzającym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niesamowite zabytki i muzea sztuki, ogrody czy centra handlowe… każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! 

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Oficjalny Serwis Turystyczny we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *