Babia Góra - Wiktor Baron Fotografia

Wyprawa na najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego to wręcz obowiązkowy punkt dla miłośników górskich wędrówek i fotografii krajobrazowej. Wejście na niego, wbrew pozorom, nie jest trudne technicznie. Z uwagi na wysokogórski charakter masywu nagrodą za wejście na Babią Górę są przepiękne widoki, w tym słynne wschody słońca, które warto uwiecznić na zdjęciach. To wyjątkowe miejsce, w którym każdy entuzjasta gór zostawi swoje serca.

Babia Góra – miejsce, z którego przywieziesz nie tylko wspomnienia, ale także piękne zdjęcia

Babia Góra to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, górujący nad okolicą. Nazywana również Diablakiem, Kapryśnicą lub Matką Niepogód przyciąga swą malowniczością oraz bogactwem dzikiej przyrody. W celu ochrony flory, która upodobała sobie te urokliwe tereny, w 1954 roku powstał Babiogórski Park Narodowy. Nic dziwnego. Jak podkreśla wielu miłośników górskich wędrówek, w żadnym miejscu nie ma tak inspirujących i pięknych zachodów słońca, jak te, które można uchwycić w obiektywie ze szczytu Babiej Góry.
Najwyższy pozatatrzański szczyt Polski to prawdziwy żywioł, który potwierdza, że z naturą jeszcze nikomu nie udało się wygrać. Mimo, że góra oferuje przepiękne widoki, może być niebezpieczna i zaskoczyć nas załamaniem pogody. Turyści mogą wybrać drogę spośród wielu ścieżek, dzięki czemu nie musisz przygotowywać się kondycyjnie, aby wejść na szczyt. Babia Góra to wyjątkowe miejsce w Europie. Potwierdziło to m.in. Unesco, które w 1977 roku nadało mu status rezerwatu biosfery. Zgodnie z projektem Natura ochronie podlegają dwa obszary: siedliska i ptaki.

Babia Góra zaskakuje swoją wyjątkowością i malowniczością. Górujący nad otoczeniem punkt odznacza się iście alpejskim krajobrazem. Obfitość runa leśnego, bogactwo flory, urokliwe tereny Babiogórskiego Parku Narodowego to tylko kilka powodów, dla których warto wyruszyć szlakiem na Babią Górę, a z całej wyprawy w góry przywieść przepiękne fotografie.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Widok na Babią Górę z Pilska
Widok ze szczytu Babiej Góry na Mała Babią Górę
Panorama z Babiej Góry
Widok z Małej Babiej Góry
Las na Babiej Górze
« z 2 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

2 Comments

  1. Sławek pisze:

    ładny wschód słońca! 🙂 Na wschód słońca również warto zostać na Hali Miziowej – wtedy w kadrze mamy też i schronisko pttk, które jest jedne z najładniejszych w Beskidach 🙂

    Babia Góra – nasza ulubiona góra w Beskidzie Żywieckim 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *