Berat - Wiktor Baron Fotografia

Berat – perła wśród Albańskich miast 

Berat to miasto, które sprawia wrażenie, jakby było zatrzymane w czasie przez wieki. Ze swoją historią sięgającą XIII wieku, to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO posiada jedne z najpiękniejszych zabytków architektury, jakie można zobaczyć podczas podróży po Europie – i nic dziwnego, że Berat nazywany jest „miastem z 1000 okien”.

Ale nawet więcej niż średniowieczne budynki czekają tu na odkrycie również muzea, kościoły i inne atrakcje, które warto odwiedzić podczas zwiedzania tych krętych, brukowanych uliczek wyłożonych starymi domami ozdobionymi oknem za oknem. A jeśli będziesz miał szczęście odwiedzić Albanię w okresie Świąt Wielkanocnych, nie przegap jednej z najstarszych albańskich tradycji: Konkursowe stukanie się jajkami!

Co warto zobaczyć w Beracie?

Berat w Albanii jest fascynującym miejscem do odwiedzenia. Niezależnie od tego, czy interesujesz się historią czy religią, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Kościół św. Demetriusza pochodzi z XVI wieku, a jeśli to nie wystarczy, to warto wybrać się na spacer po Mangalem, gdzie zgodnie z tradycją mężczyźni i kobiety żyli oddzielnie aż do ślubu. Jeśli to Cię nie ekscytuje, to może zainteresuje Cię fakt, że Berat został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2008 roku?

Warsztaty i plenery fotograficzne.

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W ALBANII

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *