Butrint - Wiktor Baron Fotografia

Butrint

 

Butrint jest idealnym miejscem dla każdego, kto szuka ucieczki od pracowitego tygodnia pracy, ponieważ oferuje odwiedzającym możliwość odkrywania starożytnej historii na ich własnym podwórku. W Butrincie można podziwiać mury obronne, które pochodzą sprzed ponad 2000 lat, ruiny domów i łaźni, w których niegdyś mieszkali lub kąpali się rzymscy żołnierze; od niepamiętnych czasów zachowały się pomniki świadczące o zwycięstwie nad najeźdźcami.

Położony zaledwie 30 kilometrów od znanych na całym świecie kurortów plażowych, takich jak Saranda Beach Resort i Himara Landscape Architeture Park. Butrint jest nie tylko świetną propozycją na jednodniową wycieczkę, ale także alternatywą dla gości, którzy zmęczeni są wylegiwaniem się na białych, piaszczystych plażach przez cały dzień!

 

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W ALBANII

Co można zwiedzić w Butrincie?

Według mitologii, Butrint został założony przez uchodźców z Troi, jak pisze Wergiliusz w 3 księdze swojej „Eneidy”. Badania archeologiczne pokazują jednak, że początkowo istniała tu osada iliryjska przekształcona później w grecką kolonię i miasto portowe. W 2002 roku utworzony tu park narodowy znalazł się wśród 10 najlepszych parków narodowych według brytyjskiej gazety The Guardian.

Dla mnie najciekawsze są trzy miejsca: Amfiteatr, w którego pobliżu pływają żywe żółwie wodne; ruiny sanktuarium z pięknymi mozaikami na posadzce; kilka starożytnych grobowców wykutych głęboko w skalnych ścianach, w których pochowano ludzi ponad dwa tysiące lat temu.

Butrint to coś więcej niż tylko miejsce historyczne. Oprócz tego, że znajduje się na liście UNESCO od 1992 roku, ten obszar Albanii ma również wiele naturalnego piękna: od położenia wśród wody i zieleni, bogatej bioróżnorodności, pięknych krajobrazów z bujną roślinnością i dziką przyrodą, która spodoba się nawet tym, którzy wolą naturę od „kamieni”.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Amfiteatr w Butrint
Venetian tower
Baptistery
Butrint - Albania (1)
Pozostałości bazyliki chrześcijańskiej z VI wieku w Buthrotum
Pozostałości bazyliki chrześcijańskiej z VI wieku w Buthrotum
Pozostałości bazyliki chrześcijańskiej z VI wieku w Buthrotum
Brama wjazdowa do ruin miasta
Jezioro Butrint
Jezioro Butrint
Butrint - Albania (8)

 

 

 

 

3 Comments

  1. Tadeusz pisze:

    Szkoda że nie odwiedziłem tej miejscówki będąc w Albanii.

  2. Marcin pisze:

    Super Wiktor, widać wielką pasję w tym co robisz. Super opisy do tego. bardzo dobra robota. Fotki rewelacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *