Chleb - Mała Fatra - Wiktor Baron Fotografia

Wędrówka na Chleb to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych tras w rejonie Małej Fatry. Chyba mogę też śmiało przyznać, że jest to jedna z tych wycieczek, którą wspominam dość często i polecam ją każdemu miłośnikowi fotografii krajobrazowej. Z jej szczytu rozpościerają się bowiem wspaniałe widoki na całe pasmo Małej Fatry.
Podróż w góry, która zrobi na Tobie duże wrażenie

Chleb (1646 m n.p.m.) jest trzecim pod względem wysokości szczytem Małej Fatry w Centralnych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Jego północne stoki są niezbyt strome i cechują się charakterystycznym ukształtowaniem, będącym pozostałością po dawnych osuwiskach. Cała północna i górna część południowych zbocza Chleba należy do obszaru chronionego ze względu na wartości przyrodnicze.

Na sam szczyt Chleba prowadzi wielu szlaków turystycznych. To doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać i uchwycić w obiektywie całe Pasmo Małej Fatry na czele z Wielkim Krywaniem. Pod szczytem znajduje się też schronisko turystyczne Chata Pod Chlebem. To niezwykle klimatyczne miejsce, w którym turyści mogą wymoczyć zmęczone nogi w specjalnej bali. Północne stoki góry tworzą rozległy kocioł, w którym długo zalega śnieg, dlatego Chleb do późnej wiosny stanowi również doskonały cel dla narciarzy.

Chleb to idealne miejsce na plener fotograficzny. Ze szczytu roztaczają się bowiem imponujące widoki na tutejszą dolinę i najważniejsze szczyty fatrzańskie, które warto uchwycić na zdjęciach. Jeśli chcemy się nimi delektować, a nie mamy dużo czasu lub sił, możemy skorzystać z kolejki gondolowej w Małej Fatrze Krywańskiej. Wtedy szczyt zdobędziemy w niecałą godzinę!

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Chleb
« z 3 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Więcej informacji o Chlebie na Małej Fatrze (Wikipedia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *