Gorce Galeria Zdjęć

Gorce są miejscem w Polskich górach które każdy miłośnik fotografii górskiej i krajobrazowej powinien odwiedzić.  Wyjątkowe walory krajobrazowe potwierdza fakt że w 1981 roku utworzono Gorczański Park Narodowy, który miał chronić ostatnie fragmenty puszczy Karpackiej w tym rejonie.  Niestety utworzenie parku przyczyniło się do zakazu wypasu owiec przez miejscowy górali, co wpłynęło  na zarastanie przepięknych polan oraz popadania licznych bacówek w ruinę.  Dawniej bacówki były świetnym miejscem do schronienia przed deszczem lub biwaku,  w tej chwili zostało ich bardzo mało.  Te co się ostały są pozamykane lub w tragicznym stanie, niestety sami turyści się do tego przyczynili.  Gorce są moimi najbardziej ulubionymi  górami, już mając kilka lat razem ojcem bywałem na szlakach które wywarły na  mnie duże wrażenie i dlatego w późniejszych latach sam wracałem do tych pięknych okolic.  Zachęcam każdego do odwiedzenia tych gór, bo są niewątpliwie warte uwagi.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

« z 4 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

4 Comments

  1. Wojciech pisze:

    Piszesz, że już jako kilkuletni chłopiec bywałeś ze swoim ojcem w Gorcach i stały się one Twoimi ulubionymi górami. Miałem kolegę z liceum w Krakowie o tym samym nazwisku. Wiele lat temu byłem raz z nim oraz z jego wtedy małym synkiem też o imieniu Wiktor na wyciecze na Turbaczu. Jeżeli jesteś tym samym Wiktorem z Łodzi, to bardzo proszę o kontakt, chciałbym prosić o zgodę na wykorzystanie kilku Twoich zdjęć z Gorców, znalezionych w Internecie.

  2. Andrzej pisze:

    Najładniejsze zdjęcia Gorców jakie widziałem, co prawda brakuje mi trochę rejonów z zachodniej części tego przepięknego pasma górskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *