Grandeus - Wiktor Baron Fotografia

Miejscem w Pieninach koniecznym do odwiedzenia przez każdego fotografa krajobrazu jest niewątpliwie Grandeus. Długi bezleśny grzbiet z okolicznych wzniesień nie wygląda zbyt okazale, jednak jego położenie na zachodnim skraju Pienin Spiskich czyni go niezwykle atrakcyjnym. W  mojej ocenie okazałe panoramy z jego wierzchołka stawiają Grandeusa w czołówce najlepszych miejsc do fotografowania w polskich Karpatach.  Na taką ocenę również wpływa to, że jest bardzo łatwo dostępnym szczytem górskim. Jego wysokość (801m.) oraz łagodne stoki pozwalają na szybkie dotarcie na jakiego czubek.

Grandeus – jak dojść?

Pierwsza najłatwiejsza droga wiedzie od wsi Dursztyn. Można autem podjechać w okolicę boiska piłkarskiego i stamtąd w ciągu dwudziestu minut przyjemnym spacerem wśród przepięknych spiskich pastwisk dotrzemy do celu(mapa na dole). Druga opcja to nieco dłuższa wędrówka z Trybskiej Przełęczy, droga wiedzie bitą drogą na sam szczyt Grandeusa.

Galeria zdjęć Grandeusa

Grandeus przez cały rok jest świetnym miejscem na plener fotograficzny. Wschody słońca mogą nam dostarczyć przepięknych zdjęć okolicznych wzniesień skąpanych w porannych mgłach, natomiast podczas zachodu słońca uchwycimy przepiękne ujęcia z Tatrami w tle. Warto powędrować po całym grzbiecie, ponieważ na jego zachodniej części też znajdziemy ciekawe kadry. Nawet nocą warto udać się na plener, albowiem samotna kapliczka z kępą drzew na wierzchołku Grandeusa, również może być ciekawym tematem dla naszych zdjęć.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

WYDRUKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Grandeus Mapa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *