Kraków - Wiktor Baron Fotografia

Kraków - Rynek Główny

Zwiedzanie Krakowa – jakie miejsca warto zobaczyć?

Pisarz Tadeusz Boy-Żeleński powiedział kiedyś, że chcąc poznać Kraków trzeba zjeść w nim beczkę soli. Jak powszechnie wiadomo, sól spożywana w dużych ilościach nie jest zdrowa dla naszego organizmu. Na szczęście, wcale nie musimy jej jeść aż tyle, aby poznać różne oblicza tego miasta, które oferuje wyjątkowe atrakcje zarówno dla turystów, jak i miłośników fotografii krajobrazowej. 

Kraków: atrakcje na wyciągnięcie ręki 

Każde duże miasto ma swoje tajemne miejsca, które wprost warto odwiedzić. Nie inaczej jest z Krakowem. Jeśli chcesz podążyć sprawdzoną trasę, wybierz się na spacer Drogą Królewską, która wiedze przez wszystkie najważniejsze zabytki królewskiego miasta. 

Historyczna trasa turystyczna zaczyna się na Kleparzu, czyli w dawnej części rynku kleparskiego, który pełni dziś rolę targowiska. Dalej biegnie ku Bramie Floriańskiej, Rynkowi Głównemu oraz słynnym sukiennicom wraz z górującą Bazyliką Mariacką, widokową Wieżę Ratuszową i unikatowym ołtarzem Wita Stwosza, który jest największym tego typu gotyckim dziełem w Europie. 

Wśród dawnych zabytków Drogi Królewskiej natkniemy się również na słynną krakowską restaurację Wierzynek, która z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń turystom i miłośnikom kuchni, zachwycając ich nie tylko swoimi potrawami, ale również bogactwem wnętrz zabytkowej kamienicy, która znajduje się w samym centrum Krakowa.

Wisienką na torcie podróży do Krakowa jest oczywiście renesansowa rezydencja królewska – Zamek Królewski na Wawelu. A pod nim znajduje się Smocza Jama, powstała około 12 milionów lat temu w wyniku krasowienia skały jurajskiej, którą według legendy zamieszkiwał niegdyś Smok Wawelski. Dziś o jego istnieniu przypomina nam jedynie rzeźba stojąca nad rzeką u podnóża Wawelu, przy wejściu do jaskini. 

Warsztaty i plenery fotograficzne.

 

WYDRUKÓJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *