Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie aparatów cyfrowych Sony? - Wiktor Baron Fotografia

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie aparatów cyfrowych Sony?

Aparatów cyfrowych Sony

Sony to producent, który w ostatnich latach stał się liderem wyznaczającym nowe szlaki w branży foto-wideo. Oferuje naprawdę solidne aparaty cyfrowe, które wyróżniają się szeregiem zaawansowanych funkcji. Równie istotne jest to, że producent ten oferuje szereg ciekawych obiektywów czy umożliwia innym firmom tworzenie niezależnych szkieł. Zajrzyj do naszego poradnika, aby dowiedzieć się, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, zamierzając kupić aparat cyfrowy Sony.

Jaki aparat cyfrowy Sony do fotografowania?

Podstawowym parametrem każdego aparatu Sony jest typ zastosowanej matrycy. Początkujący fotografowie mogą sięgnąć po świetne modele z matrycą APS-C, które, choć mają nieco mniejszy typ czujnika obrazu, to jednak wciąż zapewniają znakomitą jakość zdjęć. Modele takie jak np. Sony A6600 (https://www.cyfrowe.pl/aparat-cyfrowy-sony-6600-body-ilce6600-p.html) mają bardzo kompaktową konstrukcję, która pozwala mieć je zawsze przy sobie. Co ciekawe, producent wciąż stosuje w tym mobilnym sprzęcie wizjer elektroniczny, co pozwala na precyzyjne kadrowanie.

Bardziej zaawansowani pasjonaci i profesjonaliści będą z pewnością zainteresowani aparatem cyfrowym Sony z matrycą pełnoklatkową. Ten producent słynie z klasy swoich sensorów, umożliwiając uzyskanie zdumiewającej plastyki obrazu nawet przy bardzo małej ilości światła. W zależności od stopnia zaawansowania i rodzaju wykonywanych zdjęć możesz skorzystać z modelu Sony A7 III (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-sony-a7-iii-body.html) z matrycą 24 MP lub Sony A1 (https://www.cyfrowe.pl/aparat-cyfrowy-sony-a1-body-ilce-1-p.html) z matrycą o rozdzielczości aż 50 MP.

Zaawansowany aparat kompaktowy Sony

Ciekawą opcją dla wszystkich fotografów są zaawansowane aparaty kompaktowe Sony. Jest to propozycja zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Dla tych pierwszych będą świetnym narzędziem do rozpoczęcia i doskonalenia fotografii, natomiast dla drugiej grupy może stanowić świetny aparat zastępczy dla zawodowo wykorzystywanego sprzętu, który posłuży do codziennej, niekomercyjnej fotografii. Wśród takich aparatów Sony można wymienić modele z serii RX (np.: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-sony-rx100-v.html). Ich największą zaletą jest świetna jakość zdjęć, intuicyjna obsługa i duży zoom optyczny.
Jaki aparat cyfrowy Sony do vlogowania?
Gdy poszukuje się aparatu do vlogowania, to kluczowe są oczywiście funkcje filmowania czy zastosowany system stabilizacji obrazu. Aparaty takie jak np. Sony ZV-E1 zostały zoptymalizowane pod kątem nagrywania filmów vlogowych. Umożliwia filmowanie w 4K 60p i posiada wydajny system stabilizacji obrazu oraz system autofokusa oparty na rozwiązaniach sztucznej inteligencji.
Podczas poszukiwań aparatu Sony do vlogowania warto także zwrócić uwagę na konstrukcję monitora. Obracany ekran LCD pozwoli na swobodne filmowanie samego siebie, co jest niezwykle przydatne podczas tworzenia vlogów, w których operator występuje także przed obiektywem.

Jaki aparat cyfrowy Sony do filmowania?

Już od dłuższego czasu aparaty Sony są podstawowym wyborem większości filmowców. Nic dziwnego, gdyż zapewniają znakomite sensory i tryby takie jak np. Eye AF, które zdecydowanie ułatwiają filmowanie. Wybierając optymalny sprzęt do filmowania, ważne jest, aby udostępniał obsługę profesjonalnych profili obrazu, takich jak np. S-CINETONE czy S-LOG3, a także umożliwiał zapis z 10-bitowym próbkowaniem koloru 4:2:2.

Znakomitym udogodnieniem jest 5-osiowa stabilizacja obrazu IBIS, która umożliwia nagrywanie filmów z ręki. Co więcej, aparaty cyfrowe Sony (których pełen wybór znajdziesz tu: https://www.cyfrowe.pl/aparaty-cyfrowe,1,2/p/22/Sony.html) są kompatybilne z profesjonalnymi gimbalami, a więc pozwalają na bezproblemowe uzyskanie kinowych, płynnych ujęć. Podczas poszukiwań aparatu Sony do filmowania warto także przyjrzeć się jego interfejsowi – czy umożliwia łatwe dostosowywanie parametrów filmowania. Na szczęście niemal wszystkie obecnie oferowane modele posiadają szereg klawiszy, umożliwiających błyskawiczną zmianę ustawień i przełączanie się pomiędzy różnymi trybami.

Zapraszamy na cyfrowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *