Najlepsze Konkursy Fotograficzne

NAJLEPSZE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

NAJLEPSZE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

Regularnie dostaję zapytania jakie są najlepsze konkursy fotograficzne. Dlatego postanowiłem wykonać listę najbardziej znaczących konkursów fotograficznych w jakich ja biorę udział. Opiszę tutaj konkursy cykliczne, które odbywają się nie przerwalnie od kilku lat.

Sony World Photography Awards

Założona w 2007 roku przez dyrektora generalnego Scotta Graya, World Photography Organisation jest wiodącą globalną platformą poświęconą rozwojowi i postępowi kultury fotograficznej. Ich inicjatywy programowe i konkursowe dają cenne możliwości artystom zajmującym się fotografią i pomagają poszerzyć rozmowę na temat ich pracy. Poprzez targi odgrywamaja kluczową rolę w stymulowaniu rozwoju rynku sztuki współczesnej oraz sztuki opartej na fotografii i pogłębianiu zaangażowania odbiorców w medium.

Ich wartość leży w uczciwości wiedzy, wieloletnim doświadczeniu i sile relacji zarówno z indywidualnymi fotografami, jak i wiodącymi w branży partnerami na całym świecie.

Organizują całoroczne portfolio wydarzeń, w tym Sony World Photography Awards , jeden z największych światowych konkursów fotograficznych, PHOTOFAIRS Shanghai , wiodące targi w regionie Azji i Pacyfiku poświęcone dziedzictwu fotograficznemu i cyfrowemu oraz Photo London , międzynarodowe targi odbywające się co roku na Somerset House, Londyn.

Nagrody: sprzęt fotograficzny firmy Sony, 60 000$ do podziału wśród zwycięzców, z nagrodą główną 25 000$, międzynarodowa wystawa i ekspozycja prac zwycięskich fotografów i inne.

Wpisowe: brak opłaty

 

Siena Photography Awards

Art Photo Travel to stowarzyszenie non-profit, które tworzy inicjatywy kulturalne mające na celu rozpowszechnianie, promowanie i wzmacnianie sztuki, zabytków, tradycji, kultur i piękna przyrody z całego świata. Inicjatywy i projekty skierowane są nie tylko do miłośników sztuki i kultury, ale także do osób zainteresowanych najbardziej nieznanymi i mniej turystycznymi zakątkami różnych miejsc na świecie. Podejście skupiające się na dojrzałej świadomości w kierunku kultury zorientowanej głównie na wspieranie zrozumienia miejsc, populacji i ludzi.

Art Photo Travel organizuje co roku trzy międzynarodowe konkursy fotograficzne, aby stworzyć nową okazję do sprzyjania zgromadzeniu wśród ludzi, miłośników fotografii, entuzjastów sztuki i kultury. Nagrody „Siena International Photo Awards”, „Drone Photo Awards” i „Creative Photo Awards” są otwarte dla wszystkich fotografów, profesjonalistów, entuzjastów i nowych talentów z całego świata.

Wpisowe: brak opłaty

Strona konkursu: www.sipacontest.com

 

Landscape Photographer of the Year

Landscape Photographer of the Year został założony w 2006 roku przez Charliego Waite’a, jednego z najbardziej szanowanych współczesnych fotografów krajobrazowych.

Z łączną pulą nagród o wartości ponad 20 000 funtów, pełną kolorową książką najlepszych prac i popularną coroczną wystawą, Landscape Photographer of the Year celebruje wszystko, co najlepsze w brytyjskim krajobrazie. Konkurs prezentuje prace wielu utalentowanych fotografów, inspirując zwiedzających do bezpośredniego doświadczania radości brytyjskiego krajobrazu.

Wpisowe: £9.99

Nagrody: 10 000 £ i wystawa w Londynie

Strona Konkursu: www.lpoty.co.uk

 

Nikon Photo Contest

Konkurs Nikon Photo Contest International jest organizowany przez firmę Nikon Corporation od 1969 r., aby zapewnić profesjonalnym i amatorskim fotografom z całego świata możliwość nawiązania wzajemnej współpracy.

W ciągu ostatnich 10 lat, wraz z rosnącą popularnością aparatów cyfrowych z funkcjami wideo, środowisko związane z tworzeniem obrazów radykalnie się zmieniło. Dostosowując się do tej zmiany, 34. konkurs został ponownie opracowany, zmieniając jego nazwę i strukturę, i nadal ewoluuje, tworząc nowe standardy i zapewniając nowe możliwości odkryć.

Konkurs fotograficzny firmy Nikon wspiera aspirującą społeczność twórców, którzy dzielą się ważnymi historiami i wpływają na sposób myślenia ludzi w globalnym języku obrazowania.

Nagrody: Pieniężne oraz sprzęt fotograficzny Nikon

Wpisowe: brak

Strona Konkursu: www.nikon-photocontest.com

 

Konkurs im. Jana Sunderlanda „Krajobraz górski”

Najbardziej prestiżowy Polski konkurs fotografii górskiej, w którym musi wziąć udział każdy fotograf krajobrazu.

Nagrody:

  • I nagroda: 10.000 zł
  • II nagroda: 2.500 zł
  • III nagroda: 1.000 zł
  • Medale FIAP: złoty, srebrny, brązowy
  • Nagrody Burmistrza Nowego Targu: 1.000 zł

Wpisowe: 40zł.

Strona konkursu: www.mok.nowytarg.pl

Monovisions Photography Awards

Celem konkursu jest odkrywanie najlepszych monochromatycznych fotografów z całego świata i zapewnianie najlepszych możliwości bycia rozpoznanym i nagradzanym za ich pracę. Możesz rywalizować o 5000 $ w nagrodach pieniężnych w dwóch kategoriach: Czarno-białe Zdjęcie Roku 2022 i Czarno-białe Serie Roku 2022.

Nasz coroczny konkurs jest otwarty dla fotografów ze wszystkich środowisk i na wszystkich poziomach, w tym – profesjonalistów i amatorów. Akceptujemy wszystkie formy fotografii czarno-białej tworzonej metodami tradycyjnymi lub cyfrowymi.

Nagrody: 5000 dolarów do podziału. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymają wyróżnienia i certyfikaty MonoVisions Photography Awards.

Wpisowe: Pojedyncze 30$, Seria 25$

Strona konkursu: www.monovisionsawards.com

Monochrome Photography Awards

Konkurs Monochrome Awards skierowany jest przede wszystkim do osób, dla których fotografia jest pasją i sposobem na życie. Jest to platforma, na której profesjonaliści i amatorzy mogą zgłaszać swoje zdjęcia w morzu ambitnej i kreatywnej społeczności fotografów z całego świata, aby wygrać 3000 dolarów i pokazać swoją pracę międzynarodowej publiczności.

Kilkanaście kategorii pozwala uczestnikom określić definicje specjalizacji fotograficznych, a ich duża różnorodność pozwala na odpowiednią reprezentację fotografów w kilku kluczowych obszarach. Jako filar i kolebka fotografii, fotografia czarno-biała jest ewidentnie wytworem wielkiej tradycji. Wymaga doświadczenia, umiejętności dostrzegania zależności i subtelności tonu, a przede wszystkim wyobraźni.

Dzięki Monochrome Awards możesz pokazać swoje umiejętności w tradycyjnej fotografii na kliszach i papierze, w technice mokrego kolodionu, a także w technologii cyfrowej. Proces twórczy w fotografii czarno-białej jest niezwykle elastyczny. Pozwala na prezentację jednego obrazu niezliczoną ilość razy, często pokazując go w inny sposób. Dopiero umiejętność posługiwania się rozmaitymi odcieniami czerni i bieli, rozchodzącymi się z pogranicza tych dwóch tonów zamkniętych w doskonałej oprawie, pozwala artyście osiągnąć mistrzostwo.

Nagrody: 3000$ do podziału wśród zwycięzców, publikacja w książce, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły Monochrome Photographer of the Year 2022 i Monochrome Discovery of the Year 2022, certyfikaty, odznaczenia i inne.

Wpisowe: Profesjonalista: 25$ / Amator: 20$

Strona konkursu: www.monoawards.com

 

ND Photography Awrds

Ostatnie kilka lat było ewidentnym świadectwem sukcesu ND AWARDS na drodze do stania się jednym z najbardziej poszukiwanych profesjonalnych konkursów wśród fotografów. Naszą wizytówką jest nowoczesne podejście do fotografii połączone z szacunkiem do tradycji. W duchu wzajemności, na ND AWARDS nasi uczestnicy są w centrum konkursu, ponieważ ta nagradzająca instytucja nie może istnieć bez swoich uczestników. Te ostatnie są dla nas równie ważne jak my dla nich. W tym samym duchu oświetlamy drogę do rozwoju, kontynuując odkrywanie, inspirowanie i odkrywanie promocji utworów dla najlepszych artystów.

Nieszablonowe podejście i mocna wizja kierunku rozwoju fotografii to powody, dla których ND AWARDS zyskało tak ogromną popularność. Skierowana do wszystkich rodzajów fotografii, ND AWARDS to idealna platforma, na której profesjonaliści rywalizują w sześciu głównych kategoriach: Architektura, Redakcja, Sztuki piękne, Natura, Ludzie i Specjalne. O tytuł mogą walczyć także amatorzy, którzy rywalizują w pięciu kategoriach: Architektura, Sztuki piękne, Natura, Ludzie i Specjalne.

Nasze jury to grono cenionych profesjonalistów z branży, w tym właścicieli galerii, wydawców, redaktorów i uznanych fotografów. Nie przegap tej rzadkiej okazji wzięcia udziału w jednym z najbardziej prestiżowych corocznych konkursów fotograficznych. Wybierz swoją najlepszą pracę, prześlij zdjęcia i daj sobie szansę na rywalizację o prestiż, sławę i ponad 7500 $ nagrody pieniężnej!

Nagrody: 7500$ do podziału wśród zwycięzców, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły ND Photographer of the Year 2022 i ND Discovery of the Year 2022, publikacja w ND Magazine i inne.

Wpisowe: Profesjonaliści: Single 25$, Series 30$ / Amatorzy: Single 20$, Series 25$

Strona konkursu: www.ndawards.net

 

Nikon International Small World Photo Contest

Konkurs Nikon Small World Competition rozpoczął się po raz pierwszy w 1975 roku jako sposób na uznanie i pochwałę wysiłków osób zajmujących się fotografią za pomocą mikroskopu świetlnego. Od tego czasu Small World stał się wiodącą wizytówką fotografów z najszerszej gamy dyscyplin naukowych.

Fotomikrografia to dokument techniczny, który może mieć duże znaczenie dla nauki lub przemysłu. Ale dobra fotomikrografia to także obraz, którego struktura, kolor, kompozycja i treść jest obiektem piękna, otwartym na kilka poziomów zrozumienia i uznania.

Konkurs Nikon Small World jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych fotografią przez mikroskop. Wśród zwycięzców znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści.

Firma Nikon z zadowoleniem przyjmuje szeroki zakres tematów, a każdy rodzaj techniki mikroskopii świetlnej jest akceptowalny, w tym technika kontrastu fazowego, światła spolaryzowanego, fluorescencji, kontrastu interferencyjnego, ciemnego pola, konfokalnego, dekonwolucji i technik mieszanych. Zgłoszenia przesłane do firmy Nikon są następnie oceniane przez niezależny panel ekspertów, którzy są uznanymi autorytetami w dziedzinie fotomikrografii i fotografii. Zgłoszenia te są oceniane na podstawie oryginalności, treści informacyjnych, biegłości technicznej i oddziaływania wizualnego.

Nagrody: Nagrody pieniężne dla pierwszych 20 miejsc a także Honorable Mentions (od 3000$ do 100$).

Wpisowe: brak opłaty

Strona konkursu: www.nikonsmallworld.com

 

Istanbul Photo Awards

Istanbul Photo Awards to międzynarodowy konkurs fotografii prasowej organizowany przez agencję Anadolu, globalną agencję informacyjną działającą od ponad 100 lat. Konkurs ma na celu wniesienie wkładu w sferę fotografii informacyjnej i oferuje perspektywę kształtowaną przez wyjątkowe położenie regionu w centrum różnorodnych kultur. Nagrody nagradzają zasługi odważnych i utalentowanych zawodowych fotografów z całego świata. Istanbul Photo Awards stał się jednym z najbardziej znanych konkursów fotografii prasowej na świecie.

Wraz z hojnymi nagrodami w konkursie mającym na celu wsparcie ciężkiej pracy i poświęcenia fotografów prasowych na całym świecie, aplikacja jest całkowicie bezpłatna .

Istanbul Photo Awards cieszy się dużym zainteresowaniem fotoreporterów z całego świata. W ciągu siedmiu lat do konkursu zgłosiło się około 12 000 fotografów.

Wszystkie zwycięskie zdjęcia mają moc angażowania ludzi w wojny i konflikty oraz oswajania z różnymi kulturami. Jury miało bardzo trudny czas, wybierając najmocniejsze zdjęcia roku z tak silnego pola. Co roku międzynarodowe jury spotyka się, aby wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone zdjęcia zostaną opublikowane w fotoksiążce , która zostanie rozesłana niemal na cały świat i będzie pokazywana na wystawach w znaczących galeriach na całym świecie, takich jak Istambuł, Szanghaj, Nowy Jork, Wiedeń, Tokio i Moskwa.

Nagrody: Zdobywca I nagrody Single News zostanie otrzyma tytuł „Zdjęcie Roku”, oraz łącznie 6.000 USD. Przyznane będą również inne nagrody pieniężne i rzeczowe. Zwycięskie prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Wpisowe: brak opłaty

Strona konkursu: www.istanbulphotoawards.com

Chromatic Photography Awards

Chromatic Awards to międzynarodowy konkurs fotografii kolorowej otwarty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Udział w Chromatic Awards to nie tylko prestiż, ale również możliwość wygrania dodatkowych pieniędzy na rozwój pasji.

W związku z tym każdy profesjonalny i amatorski fotograf z każdego zakątka świata jest zapraszany i zachęcany do udziału w trzeciej edycji tego międzynarodowego prestiżowego konkursu fotograficznego poświęconego fotografii kolorowej, w którym 20 kategorii będzie rozstrzyganych przez międzynarodowe jury złożone z redaktorów czasopism, galeria kuratorzy, profesjonalni agenci i inni profesjonaliści z branży.

Dostępność sprzętu fotograficznego sprawia, że konkurencja wśród fotografów jest bardzo duża, a możliwość przełomu jest niezwykle trudna. Amatorzy i profesjonalni fotografowie, którzy chcą dzielić się swoją pasją, muszą wykazać się nie tylko dobrą znajomością warsztatu, ale także wytrwałością w dążeniu do celu.

Naszą misją jest zapewnienie artystom możliwości dzielenia się swoją pasją i historiami poprzez swoje zdjęcia, promowanie najlepszych światowych fotografów i odkrywanie nowych, wschodzących talentów.

W dwudziestu kategoriach szansa na pokazanie sedna swojej pracy jest nieograniczona, ponieważ światowej sławy i kompetentni profesjonaliści zasiadają w jury i analizują każdy szczegół każdego zgłoszenia. Wspólnie budujemy rynek sztuki i umacniamy pozycję fotografii kolorowej w świecie sztuki.

Nagrody: 3000$ do podziału wśród zwycięzców, publikacja w książce, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły Chromatic Photographer of the Year 2022 i Chromatic Discovery of the Year 2022, certyfikaty, odznaczenia i inne.

Wpisowe: Profesjonaliści: 25$ / Amatorzy: 20

Strona konkursu: www.chromaticawards.com

 

Fine Art Photography Awards

Fine Art Photography Awards to jedna z największych nagród przyznawanych społeczności artystów rozpoczynających erę nowych trendów w świecie fotografii. Stworzony w 2014 roku konkurs jest tyglem ludzi, w których w międzygalaktycznych proporcjach zderzają się pasja, zainteresowanie, poczucie piękna i otwartość na różnorodność w fotografii. W Fine Art Photography zapewniamy platformę promocji i wsparcia w dążeniu do samorealizacji i rozwoju.

Od początku konkursu jurorzy dokładnie przejrzeli i ocenili setki zdjęć z kilkudziesięciu różnych kategorii. Dzięki fenomenalnemu zaufaniu uczestników z całego świata, w ciągu zaledwie kilku lat wystrzeliliśmy na piedestał obok najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii artystycznej tej epoki.

W świecie zdominowanym przez tradycyjne podejście do fotografii wiemy, jak trudno jest przełamać wielki podział między dwoma pozornie polaryzującymi się stylami, z nowoczesnym podejściem z jednej strony i tradycyjnym z drugiej. Ale nabierz otuchy, bo o to właśnie chodzi w fotografii artystycznej — chodzi o to, abyś pokazał swoją własną wizję przedmiotu. Na Fine Art Photography Awards możesz zająć centralne miejsce i pozwolić jurorom rzucić okiem na to, jak analizujesz piękno w harmonii swoich zdjęć. W tym konkursie każdy może swobodnie używać dowolnej techniki. Obowiązkowe urządzenia i inne metody przymusu to nie to, jak się toczymy. Liczy się tylko efekt końcowy. Łamiemy wszelkie zasady i chcemy, abyście je razem z nami łamali tworząc nowe trendy w sztuce.

Obecnie jurorzy oceniają prace artystów w dwudziestu kategoriach z podziałem na profesjonalistów i amatorów. Dzięki takiej różnorodności uczestnicy mają większą szansę na precyzyjne zdefiniowanie swojej niszy i pokazanie swojej innowacyjności w obszarze, w którym czują się najbardziej komfortowo.

Nagrody: 5000$ do podziału wśród zwycięzców, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły Professional Fine Art Photographer of the Year 2022 i Amateur Fine Art Photographer of the Year 2022 i inne.

Wpisowe: Profesjonaliści: Single 25$, Series 30$ / Amatorzy: Single 20$, Series 25$

Strona konkursu: www.fineartphotoawards.com

Najlepsze Konkursy Fotograficzne – Dodaj Własny

Jeśli znasz jakiś godny polecenia konkurs fotograficzny to dodaj go w komentarzu i być może pojawi się w tym zestawieniu. Dotyczy to również organizatorów, których zachęcam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Koszyk

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Chcesz być na bieżąco?OTRZYMUJ POWIADOMIENIA NA MAILA

Zapisując się na listę mailingową zyskujesz szybszy dostęp do nowych treści oraz promocyjnych ofert .