Najlepsze Konkursy Fotograficzne - Wiktor Baron Fotografia

NAJLEPSZE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

Regularnie dostaję zapytania jakie są najlepsze konkursy fotograficzne. Dlatego postanowiłem wykonać listę najbardziej znaczących konkursów fotograficznych w jakich ja biorę udział. Opiszę tutaj konkursy cykliczne, które odbywają się nie przerwalnie od kilku lat.

Sony World Photography Awards

Założona w 2007 roku przez dyrektora generalnego Scotta Graya, World Photography Organisation jest wiodącą globalną platformą poświęconą rozwojowi i postępowi kultury fotograficznej. Ich inicjatywy programowe i konkursowe dają cenne możliwości artystom zajmującym się fotografią i pomagają poszerzyć rozmowę na temat ich pracy. Poprzez targi odgrywamaja kluczową rolę w stymulowaniu rozwoju rynku sztuki współczesnej oraz sztuki opartej na fotografii i pogłębianiu zaangażowania odbiorców w medium.

Ich wartość leży w uczciwości wiedzy, wieloletnim doświadczeniu i sile relacji zarówno z indywidualnymi fotografami, jak i wiodącymi w branży partnerami na całym świecie.

Organizują całoroczne portfolio wydarzeń, w tym Sony World Photography Awards , jeden z największych światowych konkursów fotograficznych, PHOTOFAIRS Shanghai , wiodące targi w regionie Azji i Pacyfiku poświęcone dziedzictwu fotograficznemu i cyfrowemu oraz Photo London , międzynarodowe targi odbywające się co roku na Somerset House, Londyn.

Nagrody: sprzęt fotograficzny firmy Sony, 60 000$ do podziału wśród zwycięzców, z nagrodą główną 25 000$, międzynarodowa wystawa i ekspozycja prac zwycięskich fotografów i inne.

Wpisowe: brak opłaty

 

Siena Photography Awards

Art Photo Travel to stowarzyszenie non-profit, które tworzy inicjatywy kulturalne mające na celu rozpowszechnianie, promowanie i wzmacnianie sztuki, zabytków, tradycji, kultur i piękna przyrody z całego świata. Inicjatywy i projekty skierowane są nie tylko do miłośników sztuki i kultury, ale także do osób zainteresowanych najbardziej nieznanymi i mniej turystycznymi zakątkami różnych miejsc na świecie. Podejście skupiające się na dojrzałej świadomości w kierunku kultury zorientowanej głównie na wspieranie zrozumienia miejsc, populacji i ludzi.

Art Photo Travel organizuje co roku trzy międzynarodowe konkursy fotograficzne, aby stworzyć nową okazję do sprzyjania zgromadzeniu wśród ludzi, miłośników fotografii, entuzjastów sztuki i kultury. Nagrody „Siena International Photo Awards”, „Drone Photo Awards” i „Creative Photo Awards” są otwarte dla wszystkich fotografów, profesjonalistów, entuzjastów i nowych talentów z całego świata.

Wpisowe: brak opłaty

Strona konkursu: www.sipacontest.com

 

Landscape Photographer of the Year

Landscape Photographer of the Year został założony w 2006 roku przez Charliego Waite’a, jednego z najbardziej szanowanych współczesnych fotografów krajobrazowych.

Z łączną pulą nagród o wartości ponad 20 000 funtów, pełną kolorową książką najlepszych prac i popularną coroczną wystawą, Landscape Photographer of the Year celebruje wszystko, co najlepsze w brytyjskim krajobrazie. Konkurs prezentuje prace wielu utalentowanych fotografów, inspirując zwiedzających do bezpośredniego doświadczania radości brytyjskiego krajobrazu.

Wpisowe: £9.99

Nagrody: 10 000 £ i wystawa w Londynie

Strona Konkursu: www.lpoty.co.uk

 

Nikon Photo Contest

Konkurs Nikon Photo Contest International jest organizowany przez firmę Nikon Corporation od 1969 r., aby zapewnić profesjonalnym i amatorskim fotografom z całego świata możliwość nawiązania wzajemnej współpracy.

W ciągu ostatnich 10 lat, wraz z rosnącą popularnością aparatów cyfrowych z funkcjami wideo, środowisko związane z tworzeniem obrazów radykalnie się zmieniło. Dostosowując się do tej zmiany, 34. konkurs został ponownie opracowany, zmieniając jego nazwę i strukturę, i nadal ewoluuje, tworząc nowe standardy i zapewniając nowe możliwości odkryć.

Konkurs fotograficzny firmy Nikon wspiera aspirującą społeczność twórców, którzy dzielą się ważnymi historiami i wpływają na sposób myślenia ludzi w globalnym języku obrazowania.

Nagrody: Pieniężne oraz sprzęt fotograficzny Nikon

Wpisowe: brak

Strona Konkursu: www.nikon-photocontest.com

 

Konkurs im. Jana Sunderlanda „Krajobraz górski”

Najbardziej prestiżowy Polski konkurs fotografii górskiej, w którym musi wziąć udział każdy fotograf krajobrazu.

Nagrody:

  • I nagroda: 10.000 zł
  • II nagroda: 2.500 zł
  • III nagroda: 1.000 zł
  • Medale FIAP: złoty, srebrny, brązowy
  • Nagrody Burmistrza Nowego Targu: 1.000 zł

Wpisowe: 40zł.

Strona konkursu: www.mok.nowytarg.pl

Monovisions Photography Awards

Celem konkursu jest odkrywanie najlepszych monochromatycznych fotografów z całego świata i zapewnianie najlepszych możliwości bycia rozpoznanym i nagradzanym za ich pracę. Możesz rywalizować o 5000 $ w nagrodach pieniężnych w dwóch kategoriach: Czarno-białe Zdjęcie Roku 2022 i Czarno-białe Serie Roku 2022.

Nasz coroczny konkurs jest otwarty dla fotografów ze wszystkich środowisk i na wszystkich poziomach, w tym – profesjonalistów i amatorów. Akceptujemy wszystkie formy fotografii czarno-białej tworzonej metodami tradycyjnymi lub cyfrowymi.

Nagrody: 5000 dolarów do podziału. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymają wyróżnienia i certyfikaty MonoVisions Photography Awards.

Wpisowe: Pojedyncze 30$, Seria 25$

Strona konkursu: www.monovisionsawards.com

Monochrome Photography Awards

Konkurs Monochrome Awards skierowany jest przede wszystkim do osób, dla których fotografia jest pasją i sposobem na życie. Jest to platforma, na której profesjonaliści i amatorzy mogą zgłaszać swoje zdjęcia w morzu ambitnej i kreatywnej społeczności fotografów z całego świata, aby wygrać 3000 dolarów i pokazać swoją pracę międzynarodowej publiczności.

Kilkanaście kategorii pozwala uczestnikom określić definicje specjalizacji fotograficznych, a ich duża różnorodność pozwala na odpowiednią reprezentację fotografów w kilku kluczowych obszarach. Jako filar i kolebka fotografii, fotografia czarno-biała jest ewidentnie wytworem wielkiej tradycji. Wymaga doświadczenia, umiejętności dostrzegania zależności i subtelności tonu, a przede wszystkim wyobraźni.

Dzięki Monochrome Awards możesz pokazać swoje umiejętności w tradycyjnej fotografii na kliszach i papierze, w technice mokrego kolodionu, a także w technologii cyfrowej. Proces twórczy w fotografii czarno-białej jest niezwykle elastyczny. Pozwala na prezentację jednego obrazu niezliczoną ilość razy, często pokazując go w inny sposób. Dopiero umiejętność posługiwania się rozmaitymi odcieniami czerni i bieli, rozchodzącymi się z pogranicza tych dwóch tonów zamkniętych w doskonałej oprawie, pozwala artyście osiągnąć mistrzostwo.

Nagrody: 3000$ do podziału wśród zwycięzców, publikacja w książce, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły Monochrome Photographer of the Year 2022 i Monochrome Discovery of the Year 2022, certyfikaty, odznaczenia i inne.

Wpisowe: Profesjonalista: 25$ / Amator: 20$

Strona konkursu: www.monoawards.com

 

ND Photography Awrds

Ostatnie kilka lat było ewidentnym świadectwem sukcesu ND AWARDS na drodze do stania się jednym z najbardziej poszukiwanych profesjonalnych konkursów wśród fotografów. Naszą wizytówką jest nowoczesne podejście do fotografii połączone z szacunkiem do tradycji. W duchu wzajemności, na ND AWARDS nasi uczestnicy są w centrum konkursu, ponieważ ta nagradzająca instytucja nie może istnieć bez swoich uczestników. Te ostatnie są dla nas równie ważne jak my dla nich. W tym samym duchu oświetlamy drogę do rozwoju, kontynuując odkrywanie, inspirowanie i odkrywanie promocji utworów dla najlepszych artystów.

Nieszablonowe podejście i mocna wizja kierunku rozwoju fotografii to powody, dla których ND AWARDS zyskało tak ogromną popularność. Skierowana do wszystkich rodzajów fotografii, ND AWARDS to idealna platforma, na której profesjonaliści rywalizują w sześciu głównych kategoriach: Architektura, Redakcja, Sztuki piękne, Natura, Ludzie i Specjalne. O tytuł mogą walczyć także amatorzy, którzy rywalizują w pięciu kategoriach: Architektura, Sztuki piękne, Natura, Ludzie i Specjalne.

Nasze jury to grono cenionych profesjonalistów z branży, w tym właścicieli galerii, wydawców, redaktorów i uznanych fotografów. Nie przegap tej rzadkiej okazji wzięcia udziału w jednym z najbardziej prestiżowych corocznych konkursów fotograficznych. Wybierz swoją najlepszą pracę, prześlij zdjęcia i daj sobie szansę na rywalizację o prestiż, sławę i ponad 7500 $ nagrody pieniężnej!

Nagrody: 7500$ do podziału wśród zwycięzców, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły ND Photographer of the Year 2022 i ND Discovery of the Year 2022, publikacja w ND Magazine i inne.

Wpisowe: Profesjonaliści: Single 25$, Series 30$ / Amatorzy: Single 20$, Series 25$

Strona konkursu: www.ndawards.net

 

Nikon International Small World Photo Contest

Konkurs Nikon Small World Competition rozpoczął się po raz pierwszy w 1975 roku jako sposób na uznanie i pochwałę wysiłków osób zajmujących się fotografią za pomocą mikroskopu świetlnego. Od tego czasu Small World stał się wiodącą wizytówką fotografów z najszerszej gamy dyscyplin naukowych.

Fotomikrografia to dokument techniczny, który może mieć duże znaczenie dla nauki lub przemysłu. Ale dobra fotomikrografia to także obraz, którego struktura, kolor, kompozycja i treść jest obiektem piękna, otwartym na kilka poziomów zrozumienia i uznania.

Konkurs Nikon Small World jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych fotografią przez mikroskop. Wśród zwycięzców znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści.

Firma Nikon z zadowoleniem przyjmuje szeroki zakres tematów, a każdy rodzaj techniki mikroskopii świetlnej jest akceptowalny, w tym technika kontrastu fazowego, światła spolaryzowanego, fluorescencji, kontrastu interferencyjnego, ciemnego pola, konfokalnego, dekonwolucji i technik mieszanych. Zgłoszenia przesłane do firmy Nikon są następnie oceniane przez niezależny panel ekspertów, którzy są uznanymi autorytetami w dziedzinie fotomikrografii i fotografii. Zgłoszenia te są oceniane na podstawie oryginalności, treści informacyjnych, biegłości technicznej i oddziaływania wizualnego.

Nagrody: Nagrody pieniężne dla pierwszych 20 miejsc a także Honorable Mentions (od 3000$ do 100$).

Wpisowe: brak opłaty

Strona konkursu: www.nikonsmallworld.com

 

Istanbul Photo Awards

Istanbul Photo Awards to międzynarodowy konkurs fotografii prasowej organizowany przez agencję Anadolu, globalną agencję informacyjną działającą od ponad 100 lat. Konkurs ma na celu wniesienie wkładu w sferę fotografii informacyjnej i oferuje perspektywę kształtowaną przez wyjątkowe położenie regionu w centrum różnorodnych kultur. Nagrody nagradzają zasługi odważnych i utalentowanych zawodowych fotografów z całego świata. Istanbul Photo Awards stał się jednym z najbardziej znanych konkursów fotografii prasowej na świecie.

Wraz z hojnymi nagrodami w konkursie mającym na celu wsparcie ciężkiej pracy i poświęcenia fotografów prasowych na całym świecie, aplikacja jest całkowicie bezpłatna .

Istanbul Photo Awards cieszy się dużym zainteresowaniem fotoreporterów z całego świata. W ciągu siedmiu lat do konkursu zgłosiło się około 12 000 fotografów.

Wszystkie zwycięskie zdjęcia mają moc angażowania ludzi w wojny i konflikty oraz oswajania z różnymi kulturami. Jury miało bardzo trudny czas, wybierając najmocniejsze zdjęcia roku z tak silnego pola. Co roku międzynarodowe jury spotyka się, aby wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone zdjęcia zostaną opublikowane w fotoksiążce , która zostanie rozesłana niemal na cały świat i będzie pokazywana na wystawach w znaczących galeriach na całym świecie, takich jak Istambuł, Szanghaj, Nowy Jork, Wiedeń, Tokio i Moskwa.

Nagrody: Zdobywca I nagrody Single News zostanie otrzyma tytuł „Zdjęcie Roku”, oraz łącznie 6.000 USD. Przyznane będą również inne nagrody pieniężne i rzeczowe. Zwycięskie prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Wpisowe: brak opłaty

Strona konkursu: www.istanbulphotoawards.com

Chromatic Photography Awards

Chromatic Awards to międzynarodowy konkurs fotografii kolorowej otwarty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Udział w Chromatic Awards to nie tylko prestiż, ale również możliwość wygrania dodatkowych pieniędzy na rozwój pasji.

W związku z tym każdy profesjonalny i amatorski fotograf z każdego zakątka świata jest zapraszany i zachęcany do udziału w trzeciej edycji tego międzynarodowego prestiżowego konkursu fotograficznego poświęconego fotografii kolorowej, w którym 20 kategorii będzie rozstrzyganych przez międzynarodowe jury złożone z redaktorów czasopism, galeria kuratorzy, profesjonalni agenci i inni profesjonaliści z branży.

Dostępność sprzętu fotograficznego sprawia, że konkurencja wśród fotografów jest bardzo duża, a możliwość przełomu jest niezwykle trudna. Amatorzy i profesjonalni fotografowie, którzy chcą dzielić się swoją pasją, muszą wykazać się nie tylko dobrą znajomością warsztatu, ale także wytrwałością w dążeniu do celu.

Naszą misją jest zapewnienie artystom możliwości dzielenia się swoją pasją i historiami poprzez swoje zdjęcia, promowanie najlepszych światowych fotografów i odkrywanie nowych, wschodzących talentów.

W dwudziestu kategoriach szansa na pokazanie sedna swojej pracy jest nieograniczona, ponieważ światowej sławy i kompetentni profesjonaliści zasiadają w jury i analizują każdy szczegół każdego zgłoszenia. Wspólnie budujemy rynek sztuki i umacniamy pozycję fotografii kolorowej w świecie sztuki.

Nagrody: 3000$ do podziału wśród zwycięzców, publikacja w książce, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły Chromatic Photographer of the Year 2022 i Chromatic Discovery of the Year 2022, certyfikaty, odznaczenia i inne.

Wpisowe: Profesjonaliści: 25$ / Amatorzy: 20

Strona konkursu: www.chromaticawards.com

 

Fine Art Photography Awards

Fine Art Photography Awards to jedna z największych nagród przyznawanych społeczności artystów rozpoczynających erę nowych trendów w świecie fotografii. Stworzony w 2014 roku konkurs jest tyglem ludzi, w których w międzygalaktycznych proporcjach zderzają się pasja, zainteresowanie, poczucie piękna i otwartość na różnorodność w fotografii. W Fine Art Photography zapewniamy platformę promocji i wsparcia w dążeniu do samorealizacji i rozwoju.

Od początku konkursu jurorzy dokładnie przejrzeli i ocenili setki zdjęć z kilkudziesięciu różnych kategorii. Dzięki fenomenalnemu zaufaniu uczestników z całego świata, w ciągu zaledwie kilku lat wystrzeliliśmy na piedestał obok najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii artystycznej tej epoki.

W świecie zdominowanym przez tradycyjne podejście do fotografii wiemy, jak trudno jest przełamać wielki podział między dwoma pozornie polaryzującymi się stylami, z nowoczesnym podejściem z jednej strony i tradycyjnym z drugiej. Ale nabierz otuchy, bo o to właśnie chodzi w fotografii artystycznej — chodzi o to, abyś pokazał swoją własną wizję przedmiotu. Na Fine Art Photography Awards możesz zająć centralne miejsce i pozwolić jurorom rzucić okiem na to, jak analizujesz piękno w harmonii swoich zdjęć. W tym konkursie każdy może swobodnie używać dowolnej techniki. Obowiązkowe urządzenia i inne metody przymusu to nie to, jak się toczymy. Liczy się tylko efekt końcowy. Łamiemy wszelkie zasady i chcemy, abyście je razem z nami łamali tworząc nowe trendy w sztuce.

Obecnie jurorzy oceniają prace artystów w dwudziestu kategoriach z podziałem na profesjonalistów i amatorów. Dzięki takiej różnorodności uczestnicy mają większą szansę na precyzyjne zdefiniowanie swojej niszy i pokazanie swojej innowacyjności w obszarze, w którym czują się najbardziej komfortowo.

Nagrody: 5000$ do podziału wśród zwycięzców, międzynarodowa ekspozycja prac zwycięskich fotografów, tytuły Professional Fine Art Photographer of the Year 2022 i Amateur Fine Art Photographer of the Year 2022 i inne.

Wpisowe: Profesjonaliści: Single 25$, Series 30$ / Amatorzy: Single 20$, Series 25$

Strona konkursu: www.fineartphotoawards.com

Najlepsze Konkursy Fotograficzne – Dodaj Własny

Jeśli znasz jakiś godny polecenia konkurs fotograficzny to dodaj go w komentarzu i być może pojawi się w tym zestawieniu. Dotyczy to również organizatorów, których zachęcam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *