Polana pod Wysoką - Wiktor Baron Fotografia

Polana pod Wysoką to jeden z najładniejszych zakątków w całych Pieninach. Dlatego fotografie przedstawiające ten górski krajobraz mają w sobie sporą dawkę energii. Zaproś ją do swojego portfolio! Z tej trawiastej polany rozpościera się piękny widok na okoliczne szczyty, wysokie świerki i ciekawe formacje skalne.

Polana pod Wysoką

Nastrojowe fotografie krajobrazowe w Twoim portfolio

Polana pod Wysoką to niewielka, leśna polana, która na dłużej pozostanie w pamięci każdego turysty, podróżnika i miłośnika fotografii górskiej. Dawniej były to pola uprawne wsi Jaworki. Gdy jej mieszkańcy zostali po II wojnie światowej wysiedleni, opustoszałe tereny zostały przekształcone w pastwiska. Do dziś można dostrzec ślady dawnych regulacji hydrotechnicznych w postaci betonowych koryt nawadniających, biegnących w poprzek stoków, które stanowią ciekawe tło do sfotografowania pięknej panoramy górskiej. Są tu też ruiny ogromnej bacówki, która podobnie jak inne obiekty w Małych Pieninach, nie zdała egzaminu i w 1974 roku przekazano ją w użytkowanie organizacji studenckiej. W 1980 roku budynek bacówki spłonął doszczętnie.

Polana pod Wysoką

Z Polany pod Wysoką można podziwiać Wąwóz Homole, jedną z największych atrakcji przyrodniczych Pienin. Na szczególną uwagę zasługują malownicze kaskady, które wprawiają w zdumienie. Stanowią one niebywałą inspirację dla artystów i entuzjastów fotografii krajobrazowej. Na północy w całej okazałości prezentuje się pasmo Radziejowej, a na wschodzie – wzniesienia Małych Pienin z charakterystycznym sterczącym wśród lasu wierzchołkiem Watriska z białych skał wapiennych, który stwarza wiele możliwości ciekawych kadrów.

W dolnej części Polany pod Wysoką czynna jest też w lecie studencka baza namiotowa „pod Wysoką”, w której organizuje bezpłatny plener fotograficzny. Baza oferuje noclegi w namiotach bazowych, jak i miejsce pod rozbicie własnego namiotu. Jest to jedno z niewielu miejsc nie dotkniętych komercją w obecnych czasach, co pozwala poczuć niezwykły klimat tego miejsca. Co jest niewątpliwie zasługą Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich  z Łodzi, bez których baza by nie istniała. 

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Polana pod Wysoką
Polana pod Wysoką
Polana pod Wysoką
Polana pod Wysoką
Polana pod Wysoką (
« z 3 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

1 Comment

  1. Wojtek pisze:

    Niesamowite miejsce jak i zdjęcia 🙂 z pewnością się tam wybiorę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *