Relacja z Warsztatów w Pieninach Małych - Wiktor Baron Fotografia

Relacja z Warsztatów w Pieninach Małych

Pienny Zima widok z Wysokiego Wierchu

Zima w Pieninach

Kolejne warsztaty za nami. Tym razem uczestnicy mogli podziwiać piękno Pienin bazując w Schronisku pod Durbaszką. Jeszcze przed wyjazdem, jak i w dzień przyjazdu, prognozy pogody były delikatnie przerażające, jednak większość chętnych do nauki zdecydowała się stawić temu czoła. Zarówno w trakcie zajęć teoretycznych, jak i w plenerze, uczestnicy wykazali nie tylko niesamowite zaangażowanie, ale również odporność na wszechobecne panujące zimno 😉

[the_ad id=”3532″]

W związku z tym, że pierwszego dnia warsztatowcze docierali do Schroniska o różnych porach, wieczorem odbyły się jedynie zajęcia teoretyczne. Następnego dnia z Wysokiego Wierchu mogli obserwować wschód słońca. Przyjemność ta okupiona była zmęczeniem i przemarznięciem, ale było warto. Półtoragodzinny „spacer” przez zaspy o 5 nad ranem, z oślepiającym z każdej strony śniegiem, udało się zrekompensować pięknym widokiem. Zachód słońca uczestnicy warsztatów podziwiali sprzed schroniska, natomiast kolejny wschód – podobnie jak dzień wcześniej – z Wysokiego Wierchu. Niedzielny wschód okazał się być zdecydowanie bardziej efektowny. Nikt nie żałował nocnego wyjścia. O wschodzie słońca w pełnej krasie ukazały się nam nie tylko Pieniny, ale również Gorce, Beskid Sądecki, Babia Góra oraz to, na co czekała większość – Tatry Wysokie. Po każdym wyjściu w plener odbywała się oczywiście część teoretyczna, gdzie każdy z fotografujących mógł dowiedzieć się o sposobie fotografowania, użytym sprzęcie i akcesoriach, czy też zapytać o nurtujące go kwestie. Najwięksi śmiałkowie Mogli też zaprezentować efekty swojej pracy i zmierzyć się z własnym zdjęciem w programie graficznym.

Kolejne już warsztaty, i ponownie udane. Uczestnicy znowu dopisali. Największą nagrodą są jednak efekty pracy warsztatowiczów, a te można obejrzeć poniżej.

Fot. Wiktor Baron
Fot. Wiktor Baron
Fot. Dawid Trojanowski
« 3 z 3 »
KOLEJNE TERMINY WARSZTATÓW

 

Opracowała Monika Zielińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *