Relacja z zimowych warsztatów fotograficznych w Pieninach. - Wiktor Baron Fotografia

Kolejne warsztaty za nami. Niesamowita atmosfera i świetni ludzie – tak po krótce można opisać pienińską edycję warsztatów. Podobnie jak ostatnio, uczestnicy mogli podziwiać piękno Pienin bazując w zaprzyjaźnionym Schronisku pod Durbaszką. Stało się chyba tradycją, że pogoda w trakcie warsztatów nie rozpieszczała. Mimo niesprzyjających warunków, udało się uchwycić na zdjęciach niewielki skrawek przepięknego charakteru Pienin. Podobnie jak za każdym razem, uczestnicy przyjechali na warsztaty z różnych części kraju. Wszyscy wykazali się wyrozumiałością dla pogody i z ogromnym zaangażowaniem przyswajali wiedzę. Warsztatowiczom pomóc mogły zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, dzięki którym mogli nie tylko dowiedzieć się o sposobie fotografowania, użytym sprzęcie i akcesoriach, ale również wymienić się własnymi spostrzeżeniami, a nawet zmierzyć się z własnymi zdjęciami w programie graficznym, a następnie wydrukować efekty własnej pracy na pamiątkę. Nie tylko praca przed komputerem, ale przede wszystkim zajęcia w plenerze umożliwiły Warsztatowiczom wykorzystanie zdobytej wiedzy na temat fotografowania oraz potrzebnego do tego sprzętu. Pomogła w tym uprzejmość firmy NEXT77, dzięki której mogliśmy przetestować różnego rodzaju obiektywów Tokiny, jak również statywów Genesis. Mimo słabych warunków pogodowych (niemalże zerowa widoczność i duże opady śniegu), zobaczyć mogliśmy Wysoki Wierch i skromną panoramę Pienin oraz Czerwony Klasztor czy Wąwóz Homole, gdzie mieliśmy możliwość fotografowania na długich czasach przesłony. Przez pogodę, a może lepiej dzięki niej, udało nam się również zobaczyć przepiękny zamek w Niedzicy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO drewniany kościół w Dębnie, jak również przełom Białki, który mogliśmy fotografować z Obłazowej Skały.

Ponownie udane warsztaty za nimi. Jak za każdym razem, uczestnicy dopisali i chciałoby się, aby przyjeżdżali na wszystkie warsztaty i plenery. Zaangażowanie widać było na każdym kroku, a efekty pracy można podziwiać poniżej.

[the_ad id=”3532″]

Warsztaty Fotograficzne w Pieninach
Fot. Julia Sielska
Warsztaty Fotograficzne w Pieninach
Fot. Jacek Wróblewski
Fot. Paweł Ziaja
« z 7 »

 

PARTNERZY

 

Tokina LensGenesis GearRelacja z zimowych warsztatów fotograficznych w Pieninach. 1Relacja z zimowych warsztatów fotograficznych w Pieninach. 2

 

1 Comment

  1. piotr tabisz pisze:

    I za nami kolejne warsztaty. Pogoda nas nie rozpieszczała, słoneczko gdzieś znikło jednak nie przeszkadzało nam to aby wyjść w plener. Zdjęcia wyszły super a i grupa tak samo. Było kilka nowych osób które na pewno będą na następnych. Oraz kilku uczestników dla których te warsztaty były kolejnymi. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na następnych.
    Piotr Tabisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *