Sokolica - Wiktor Baron Fotografia

Pieniny to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, co z pewnością potwierdzi każdy, kto odwiedził już te malownicze góry. Sokolica z kolei jest ich najbardziej znanym i rozpoznawalnym szczytem. Poznaj bliżej to wyjątkowe miejsce – może ono znacząco wzbogacić Twoje fotograficzne portfolio.

Sokolica – perełka Pienin

Sokolica to szczyt w północno-wschodniej części Pienin Środkowych, który wznosi się na wysokość 747 m n.p.m. Wzniesienie powstało z odpornych na erozję wapieni rogowcowych. Stoki północne Sokolicy pokryte są wysokim lasem bukowo-jodłowym, a jej szczyt zdobią kilkusetletnie sosny reliktowe. Południowa, skalna ściana opada niemal pionowo, uskokami w 310-metrową przepaść, na której dnie błękitną wstęgą wije się Dunajec. Strome zbocza porastają obficie porosty i rzadko spotykane rośliny. Sokolica to jednak nie tylko piękne okazy dla miłośników dzikiej przyrody.
Sokolica leży na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Obok Trzech Koron jest jednym z najpopularniejszych celów pieszych wycieczek i plenerów fotograficznych w Pieninach. Wszystko dzięki niezwykle malowniczej panoramie górskiej, która roztacza się z tego 747 metrowego szczytu. To idealny punkt widokowy, z której można zrobić piękne fotografie górskie z Przełomem Dunajca, Pieninami Środkowymi i Małymi, Tatrami w tle. Urokliwe widoki z nawiązką wynagrodzą nam trudy godzinnej drogi na sam szczyt i sprawią, że każdy miłośnik fotografii krajobrazowej będzie chciał tam często wracać.

Sokolica od wielu lat stanowi żelazny punkt odwiedzin turystów i fotografów w Pieninach. Nic dziwnego. Na jej szczycie czeka na nas platforma widokowa, z której można podziwiać piękną panoramę Pienin i odległych Tatr. Spotkamy tak również często fotografowane sosny reliktowe, które są symbolem Sokolicy.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Więcej informacji – Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *