Wenecja - Wiktor Baron Fotografia

Wenecja Most Rialto Grand Canale

Wenecja to niewyczerpane źródło inspiracji dla fotografów. Na każdym kroku można tu spotkać malownicze kamienice skąpane w wodzie, romantyczne mosty, labirynty wąskich uliczek, restauracje z kanałem w tle. Miejsc na sesje zdjęciowe jest tak wiele, że każdy fotograf z pewnością wróci do domu z pełną kartą pamięci.

Wenecka architektura inspiracją do stworzenia niezwykłych fotografii

Wenecja cieszy się dużą popularnością wśród turystów, miłośników kultury i sztuki czy entuzjastów fotografii krajobrazowej. Na cały świat rozsławiły ją przede wszystkim liczne kanały wodne, po których pływają gondole i brak typowych dróg. Nie sposób zapomnieć również o wspaniałej architekturze miasta, na którą składają się m.in. zabytkowe świątynie i wytworne pałace. Jedną z najsłynniejszych jest bazylika św. Marka., która zajmuje reprezentacyjną część placu św. Marka. Z słynnego weneckiego placu roztacza się wspaniały widok na Kanale Grande i fasady starych pałaców. Podczas spaceru po placu warto również zwrócić uwagę na dzwonnicę św. Marka – najwyższą budowę Wenecji – najpiękniejszy punkt widokowy w mieście i doskonałe miejsce do zrobienia zdjęć panoramy miasta i błękitnej laguny.

WENECJA ITAKA

Najstarszy most Rialto to prawdziwa wizytówka Wenecji i jeden z najczęściej fotografowanych obiektów na świecie. Przez most prowadzą trzybiegowe schody, z których środkowe otoczone są sklepami z pamiątkami. Ze szczytu można podziwiać piękną scenerię obu stron Kanału Grande. Dla osób spragnionych niecodziennych widoków możemy polecić również spacer malowniczym nabrzeżem Riva del Vin, jednym z nielicznym bulwarów nad Kanałem, który stwarza wiele możliwości ciekawych kadrów.

Z tym magicznym miastem na wodzie kojarzą się także gondolierzy, romantyczne zachody słońca i karnawał, podczas którego niezbędnym rekwizytem są maski weneckie. Obowiązkowym punktem na trasie każdego miłośnika fotografii krajobrazowej powinny być też inne weneckie wyspy, np. kolorowa wyspa Burano słynąca z wyrobów koronkarskich czy przemysłowa Murano z szerokimi kanałami, zabytkowymi domami i licznymi sklepami ze szklanymi pamiątkami.

Miasto westchnień, marzeń i romantycznych wydarzeń. Wenecja to prawdziwy raj dla fotografów, nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów. Każdy, kto choć raz odwiedzi to miasto z pewnością ulegnie urokowi wspaniałych fasad starych pałaców, malowniczych budynków zanurzonych w wodzie czy wąskich zakątków. Dni spędzone w Wenecji na pewno zostaną na długo w Waszej pamięci!

Wenecja
Wenecja (17)
Weneckie Gondole
Most Rialto
Wenecja
Wenecja
Wenecja
Widok z mostu Rialto
Plac Św. Marka widok na gondole
Wenecja
Grand Canale
Wenecja
Wenecja
Wenecja
Wenecja
Wenecja
Wenecja
Grand Canale
Wenecja
Wenecja
« z 2 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Dla zainteresowanych istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych warsztatów fotograficznych w Wenecji. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *