Gadżety w góry – prezent na aktywny wypoczynek - Wiktor Baron Fotografia

Szukasz pomysłu na prezent dla osoby będącej miłośnikiem wypoczynku w górach? Postaw na sprawdzone gadżety – funkcyjne akcesoria, które przydadzą się zarówno podczas rekreacyjnego spacerowania wyznaczonymi szlakami, jak i w trakcie zdobywania kolejnych szczytów.

Chociaż każdy upominek cieszy osobę obdarowaną, znacznie więcej radości daje prezent odzwierciedlający pasje i zainteresowania. Dlatego miłośnikom górskich wycieczek z pewnością przypadną do gustu odpowiednie gadżety – takie, które można wykorzystać w trakcie pokonywania pieszych szlaków. Możliwości w tym zakresie jest wiele, dlatego poniżej prezentujemy te najciekawsze (naszym zdaniem).

Brelok – karabinek z kompasem

To niepozorny gadżet, który w górach będzie jak znalazł. Sprawdzi się w każdej sytuacji, pomagając dotrzeć prosto do celu. Wbudowany kompas pozwoli szybko odnaleźć właściwą drogę, by móc kontynuować przemierzanie szlaku.

Brelok jest podręczny – nie zajmuje wiele miejsca. Dlatego turysta może go mieć zawsze przy sobie, np. schować w kieszeni lub przypiąć do szlufki spodni.

Kubek podróżny

Górskie wycieczki wiążą się z wielogodzinnym pokonywaniem kolejnych kilometrów na szlakach. Taka wyprawa może „dać w kość”, dlatego na silne zmęczenie świetnie sprawdza się kawa. W takiej sytuacji kubek podróżny okazuje się być niezastąpionym gadżetem.

Aby kawa na długo zachowała swoją temperaturę, warto postawić na lekki kubek z izolacją termiczną. Pojemność także ma znaczenie – optymalnie to 400 ml.

Aluminiowa latarka LED

Chociaż wędrowanie szlakami górskimi lepiej zaplanować na dzień, nikt nie jest w stanie przewidzieć nieoczekiwanych okoliczności. Dlatego w ekwipunku każdego turysty powinna znaleźć się latarka. Świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla miłośnika gór – przyda się wówczas, gdy turystę zastanie wieczór.

Warto postawić na lekką i poręczną latarkę, np. tak, którą można zawiesić na nadgarstku. Wykonanie z solidnego aluminium sprawi, że gadżet posłuży przez długi okres.

Torba izotermiczna

Praktycznym gadżetem w góry może być torba izotermiczna. Dzięki specjalnej konstrukcji, utrzymuje temperaturę zamieszczonej tam żywności nawet przez kilka godzin. Świetnie sprawdzi się zarówno do transportowania ciepłego jedzenia, jak i chłodnych napojów (trzeba mieć wkłady chłodzące).

Wybierając tego typu gadżet, warto sprawdzić proponowane praktyczne rozwiązania. Torba powinna być nie tylko podręczna, ale mieć kieszenie. Zamykana na suwak, znacznie lepiej trzyma ciepło.

Poncho przeciwdeszczowe

Pogoda w górach zmienia się jak kalejdoskopie, dlatego turysta musi być przygotowany na każdą ewentualność. Przed opadami deszczu ochroni poncho przeciwdeszczowe. Wykonane z PVC, nie wchłania wody – powoduje, że opady spływają na podłoże.

Aby gadżet był bardziej osobisty…

Gadżety w góry to uniwersalne produkty, które mogą jednak zamienić się w unikalny upominek. Wszystko za sprawą personalizacji – możliwości wykonania dowolnego nadruku czy graweru. W zależności od konkretnego gadżetu, znakowanie można przeprowadzić kilkoma metodami, np. sitodrukiem (poncha, plecaki, torby), laserem (breloki), naklejką epoksydową 3D (breloki), transferem (torby), tampodrukiem (kubki) – wylicza przedstawiciel producenta gadżetów z nadrukiem OpenGift.pl.

Zamówienie personalizowanych gadżetów jest proste. W momencie składania zamówienia wystarczy zaznaczyć opcję znakowania. Następnie trzeba wybrać jedną z dostępnych technik i gotowe.

Personalizowane gadżety w góry to świetny pomysł na prezent. Dzięki dedykacji osiągną jeszcze bardziej sentymentalną wartość. Będą przywoływać na myśl miłe wspomnienia związane z osobą obdarowującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *