Nowy Sącz - Wiktor Baron Fotografia

Nowy Sącz w pigułce 

Wspaniałe widoki, zabytkowa architektura czy rezerwaty przyrody – w Nowym Sączu każdy miłośnik fotografii znajdzie coś dla siebie… i swojego portfolio! 

Atrakcje turystyczne Nowego Sącza

Wspominając o zwiedzaniu polskich miast nie sposób pominąć oczywiście Nowego Sącza. W mieście tym znajduje się przynajmniej kilka miejsc, które szczególnie warto odwiedzić. Jednym z nich jest Zamek Królewski, wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku, który na przestrzeni wieków przeszedł chwile świetności i upadków, trawiony pożarami i niszczony w czasie wojen. Do dnia dzisiejszego zachowała się jedynie renesansowa wieża i resztki murów obwodowych. 

Tuż obok możemy dostrzec również charakterystyczny budynek Synagogi, który w trakcie II wojny światowej służył hitlerowcom jako magazyn mienia pożydowskiego. Obecnie ma tu siedzibę galeria sztuki, w której organizowane są wystawy dawnego i współczesnego dorobku artystycznego mieszkańców. W samym centrum Nowego Sącza też nie brakuje dodatkowych atrakcji, które dodają uroku jego ulicom. Możemy tu zwiedzić słynny rynek z elektrycznym ratuszem, podziwiać ciekawe kamienice renesansowe i barokowe, a także udać się do Domu Gotyckiego – zabytku z XV wieku, w którym mieści się dziś siedziba Muzeum Ziemi Sądeckiej.  

Nieco na obrzeżu mieszczą się natomiast Sądecki Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie. Są to swego rodzaju skanseny. W Miasteczku Galicyjskim, na które składa się 20 zrekonstruowanych budynków, możemy na chwilę cofnąć się w czasie o 100 lat i zobaczyć jak wyglądało życie XIX-wiecznej Galicji. Jest tu m.in. stara kapliczka św. Jana Nepomucena z Czchowa, karczma żydowska, strzelisty ratusz, odtworzona studnia miejska (z Krościenka nad Dunajcem) czy pracownia garncarska. 

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz (8)
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
Nowy Sącz
WYDRUKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

FOTOGRAF NOWY SĄCZ

Oficjalna strona miasta: Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *