Przełom Dunajca - Wiktor Baron Fotografia

Przełom Dunajca uznawany jest za jeden z najpiękniejszych widoków w całej Polsce. Dunajec to rzeka, która zachwyca i przyciąga turystów i miłośników fotografii krajobrazowej z różnych zakątków świata. Oplatając w niesamowity sposób najwyższe wierzchołki Pienin tworzy fenomenalne krajobrazy, które warto uchwycić w obiektywie fotograficznym.

Przełom Dunajca – najbardziej malowniczy wąwóz w Polsce,

Pieniński Przełom Dunajca określa się mianem światowego pomnika przyrody. Jest to w pełni słuszne stwierdzenie, które całkowicie oddaje wyjątkowość tego miejsca do zwiedzania. Podczas wizyty w Pieninach warto przyjrzeć się temu niezwykłemu zjawisku przyrodniczemu i utrwalić go na fotografiach. Dunajec płynie głębokimi, ostrymi zakolami. Na długości 9 km aż siedem razy gwałtownie skręca, przy czym aż trzy zakręty przekraczają kąt 130 o. Wapienne ściany osiągają ok. 300-500 m wysokości.

Widoki są jednak spektakularne, stwarzając nieograniczone możliwości komponowania ciekawych kadrów dla fotografa górskiego. Owe pejzaże najlepiej jest podziwiać i fotografować podczas spływu Dunajcem, którzy zaczyna się w przystani Sromowce-Kąty, a kończy w Szczawnicy lub Krościenku. Tradycyjnie spływ odbywa się na tratwach, lecz turyści spragnieni mocniejszych wrażeń mogą zamienić ten środek pływający na ponton lub kajak górski.

Przełom Dunajca to jedno z najbardziej uroczych miejsc w Polsce. Nie ma lepszego sposobu na rozkoszowanie się pięknem przyrody i robienie niezapomnianych fotografii krajobrazowych niż tradycyjny spływ na flisackich tratwach.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Przeprawa przez Dunajec
Przełom Dunajca
Widok na Sokolicę z Wysokiego Wierchu
Trzy Korony
Jesień w Przełomie Dunajca
« z 3 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *