Trzy Korony - Wiktor Baron Fotografia

Trzy Korony

Najbardziej znanym szczytem w Pieninach są bez wątpienia Trzy Korony. Każdy z nas kojarzy widok ze Sromowców Niżnych na strzeliste turnie „Wysokiej Kaśki”, „Grubej Baśki” i „Kudłatej Maryśki”. Szczyt należy do najładniejszych w Polsce, a panorama rozlegająca się z jego wierzchołka zapiera dech w piersiach. Turystyka na tę piękną górę zawitała dość wcześnie, bo pierwszy szlak wyznaczono już w 1906r. Możemy dotrzeć tutaj kilkoma szlakami które prowadzą z Krościenka, Czorsztyna i Szczawnicy (niebieski szlak – najpierw dobrze jest upewnić się czy czynna jest przeprawa flisacka na Dunajcu).

Na temat Trzech Koron krąży wiele lokalnych legend. Jedno z podań głosi, że okoliczna ludność ukrywała się na szczycie góry podczas najazdów tatarskich na Polskę w XIII wieku. Według innej opowieści swą siedzibę na Trzech Koronach miał również Aleksander Kostka Napierski – przywódca powstania chłopskiego na Podhalu w XVII wieku. Krążą także legendy, iż ze szczytu Trzech Koron miał startować na zbudowanej przez siebie maszynie latającej niejaki brat Cyprian – żyjący w XVIII wieku zakonnik z klasztoru kamedułów w Czerwonym Klasztorze.

Na szczycie bywałem wielokrotnie, ale tylko z pierwszej wycieczki mam dość ciekawe zdjęcia. Mam nadzieję, że zła passa minie jak najszybciej. A teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć….

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Widok w Dół z Trzech Koron
Widok na zachód z Trzech Koron
Poranek na Trzech Koronach
Poranne Mgły
Wschód Słońca na Trzech Koronach

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco?OTRZYMUJ POWIADOMIENIA NA MAILA

Zapisując się na listę mailingową zyskujesz szybszy dostęp do nowych treści oraz promocyjnych ofert .