Relacja z Warsztatów w Pieninach Małych - Wiktor Baron Fotografia

Relacja z Warsztatów w Pieninach Małych

Pienny Zima widok z Wysokiego Wierchu

Zima w Pieninach

Kolejne warsztaty za nami. Tym razem uczestnicy mogli podziwiać piękno Pienin bazując w Schronisku pod Durbaszką. Jeszcze przed wyjazdem, jak i w dzień przyjazdu, prognozy pogody były delikatnie przerażające, jednak większość chętnych do nauki zdecydowała się stawić temu czoła. Zarówno w trakcie zajęć teoretycznych, jak i w plenerze, uczestnicy wykazali nie tylko niesamowite zaangażowanie, ale również odporność na wszechobecne panujące zimno 😉

[the_ad id=”3532″]

W związku z tym, że pierwszego dnia warsztatowcze docierali do Schroniska o różnych porach, wieczorem odbyły się jedynie zajęcia teoretyczne. Następnego dnia z Wysokiego Wierchu mogli obserwować wschód słońca. Przyjemność ta okupiona była zmęczeniem i przemarznięciem, ale było warto. Półtoragodzinny „spacer” przez zaspy o 5 nad ranem, z oślepiającym z każdej strony śniegiem, udało się zrekompensować pięknym widokiem. Zachód słońca uczestnicy warsztatów podziwiali sprzed schroniska, natomiast kolejny wschód – podobnie jak dzień wcześniej – z Wysokiego Wierchu. Niedzielny wschód okazał się być zdecydowanie bardziej efektowny. Nikt nie żałował nocnego wyjścia. O wschodzie słońca w pełnej krasie ukazały się nam nie tylko Pieniny, ale również Gorce, Beskid Sądecki, Babia Góra oraz to, na co czekała większość – Tatry Wysokie. Po każdym wyjściu w plener odbywała się oczywiście część teoretyczna, gdzie każdy z fotografujących mógł dowiedzieć się o sposobie fotografowania, użytym sprzęcie i akcesoriach, czy też zapytać o nurtujące go kwestie. Najwięksi śmiałkowie Mogli też zaprezentować efekty swojej pracy i zmierzyć się z własnym zdjęciem w programie graficznym.

Kolejne już warsztaty, i ponownie udane. Uczestnicy znowu dopisali. Największą nagrodą są jednak efekty pracy warsztatowiczów, a te można obejrzeć poniżej.

Fo. Dawid Trojanowski
Fo. Dawid Trojanowski
Fot. Arek Zdanowicz
Fot. Sławek Podgórny
Fot. Sławek Podgórny
Fot. Sławek Podgórny
Fot. Sławek Podgórny
Fot. Marcin Niemczyk
Fo. Dawid Trojanowski
Fot. Darek Pietraszek
« 1 z 3 »
KOLEJNE TERMINY WARSZTATÓW

 

Opracowała Monika Zielińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *