Skansen w Szymbarku - Wiktor Baron Fotografia

Szymbark: miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku!

Szymbark to wieś położona w województwie małopolskim. Choć ma małe rozmiary, oferuje turystom wiele atrakcji turystycznych, których nie sposób przegapić podczas wycieczki w te rejony. Co warto zwiedzić w Szymbarku? 

Skansen w Szymbarku: małopolska sceneria w obiektywie

W niewielkiej wiosce, położonej w otoczeniu lasów i zieleni, mieści się jedyny w swoim rodzaju skansen Wsi Pogórzańskiej, który co roku przyciąga turystów i miłośników fotografii z całego świata. To tutaj bije prawdziwe serce Szymbarka. W tym wyjątkowym skansenie zajmującym powierzchnie zaledwie 2ha możemy zobaczyć, jak wyglądało wiejskie życie nawet 300 lat temu, zwiedzając drewniane chałupy i budynki gospodarcze, pochodzące z XIX wieku, XVIII wieku, a nawet okresu międzywojennego. 

A jeśli dodamy do tego jeszcze spacer w kierunku dworu obronnego rodu Gładyszów z 1560 roku, możemy tu spędzić cały dzień. Co prawda, dostarczy nam mniej adrenaliny niż poprzednie atrakcje turystyczne, ale gwarantuję, że naprawdę warto. We wnętrzach budowli o trzech kondygnacjach zachowały się bowiem oryginalne wystroje, kominki i polichromie, a w sali reprezentatywnej na piętrze natknąć możemy się również na wystawę dawnych strojów. Dodatkowo, na terenie przynależącym do kasztelu, znajduje się drewniany dworek z Gorlic z 1920 roku, który przeniesiono na miejsce nieistniejącego już dworku modrzewiowego. Tak więc okazji do sfotografowania architektury czy otaczającej zieleni będzie co nie miara. 

Szymbark: bijące serce małopolski

Szymbark to stosunkowo mała wieś, jednak na jej niewielkim terenie nie brakuje licznych atrakcji turystycznych. Prawdę powiedziawszy, szymbarska wioska jest prawdziwym gigantem w tej dziedzinie. I choć większość oferowanych rozrywek zlokalizowana jest w skansenie Wsi Pogórzańskiej, turyści i entuzjaści turystyki krajobrazowej z pewnością znajdą wiele miejsc wartych odwiedzenia również w okolicach Szymbarku.  

Warsztaty i plenery fotograficzne.

WYDRUKÓJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Oficjalna strona internetowa Skansenu w Szymbarku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *