Tarnica - Wiktor Baron Fotografia

Tarnica to zdecydowanie najbardziej reprezentatywny szczyt w całych Bieszczadach. Tak dużą popularność wśród turystów i entuzjastów fotografii krajobrazowej zawdzięcza przede wszystkim swojej wysokości (1346 m n.p.m.), która czyni ją najwyższym szczytem w polskich Bieszczadach. Możemy potwierdzić, że sama trasa i piękne górskie widoki ze szczytu są warte wędrówki.

Tarnica – idealny kierunek dla każdego fotografa

Tarnica to najwyższy szczyt w paśmie Bieszczadów o wysokości 1346 m n.p.m. Jej cechą charakterystyczną jest żelazny krzyż umieszczony na szczycie góry w 1987 roku, który upamiętnia pobyt tutaj księdza Karola Wojtyły, późniejszego papieża. Co ciekawe, jest to jeden z trzech krzyży, jakie stanęły na szczycie Tarnicy.

Góra ta będąca najlepszym punktem widokowym w polskich Bieszczadach jest często odwiedzana przez turystów i fotografów górskich, którzy chcą podziwiać jej naturalne piękno. Ze szczytu rozpościera się piękna panorama sąsiednich grzbietów, a przy dobrej pogodzie i widoczności, możemy uchwycić w kadrze również Tatry, Połoninę Równą, Gorgany, Ostrą Horę, Połoninę Krasną i Świdowiec.

Na Tarnicę prowadzą dwa szklaki turystyczne. Pierwszy z nich to czerwony z Ustrzyk Górnych, którym dotrzemy do celu po przeszło 3 godzinach. Na tej trasie będą Ci towarzyszyły przepiękne krajobrazy górskie, ponieważ szlak wiedzie do przełęczy pod szczytem Tarnicy połoninami Szerokiego Wierchu, który przy bezwietrznej pogodzie jest malowniczym tarasem widokowym.

Druga dostępna trasa jest oznaczona kolorem niebieskim (Biała-Grybów). Jest nieco krótsza (ok. 2 godziny), ale za to bardziej stroma. Prowadzi z Włosatego bezpośrednio do przełęczy, która znajduje się pod szczytem Tarnicy. Z przełęczy na szczyt można dostać się krótkim szklakiem żółtym, którego przejście zajmie nam zaledwie 15 minut.

Ciekawą opcją będzie powrót czerwonym szlakiem w kierunku Krzemienia, który wiedzie przez Halicz i Rozsypaniec, kończąc w Wołosatem, gdzie warto wykonać pamiątkowe zdjęcie ze słynnym żurawiem lub odwiedzić pozostałości starego cmentarza, aby oddać szacunek dawnym mieszkańców tych ziem.

Tarnica należy do Korony Polskich Gór i jest najwyższym szczytem w Bieszczadach, dlatego staje się bardziej atrakcyjna zarówno dla turystów, jak i fotografów górskich. Łatwo można na nią wejść, a niezapomniane widoki, jakie możemy podziwiać, na pewno zostawią ślad w naszych wspomnieniach.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Tarnica zimą
Tarnica w chmurach
Krzyż na Tarnicy
Zachód słońca na Tarnicy
Tarnica o zachodzie słońca
« z 3 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *