Beskid Wyspowy - Wiktor Baron Fotografia

Beskid Wyspowy

Beskid Wyspowy zachód na Mogielicy

Beskid Wyspowy jest karpackim pasmem będącym częścią Beskidów Zachodnich, położonym pomiędzy Rabą a Kotliną Sądecką. W budowie terenu ciekawym jest, że trudno jest odnaleźć na horyzoncie poszczególne pasma. Jak sama nazwa wskazuje, Beskid Wyspowy charakteryzuje się masą szczytów oddzielonych głębokimi przełęczami, co podczas inwersji wygląda jak niewielkie wyspy wyrastające z morza, w tym wypadku morza chmur. Jest to pasmo górskie, które darzę największym uczuciem, gdyż tutaj spędziłem sporą cześć swojego życia. To właśnie na ścieżkach Pasma Łososińskiego stawiałem pierwsze kroki zarówno w górach, jak i w swoim życiu. Tę część polskich gór uwielbiam nie tylko przez sentyment, ale również za spokój, wyjątkowy krajobraz oraz brak tłumów na szlakach. Mimo wyjątkowego uroku, ta część polskich gór jest jednym z najmniej docenianych regionów polskiej części Karpat. Baza noclegowa skupia się głównie w największych miejscowościach, natomiast na szlakach schronić się można w jednym czynnym schronisku oraz jednej bazie namiotowej działającej w czasie wakacji. Każdego, kto jeszcze nie dotarł do tego magicznego zakątka naszego kraju, serdecznie zachęcam do wizyty. Bez względu na pogodę, nie zabraknie tu urokliwych krajobrazów, które zachwycą nie tylko amatora ale i fotografa. Czołem i do zobaczenia na szlaku !

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Łososina
Mogielica
Górska Chata w Beskidzie Wyspowym
Zachód na Mogielicy
« 1 z 16 »

 

5 Comments

 1. Avatar Kasia Dudziak pisze:

  Przepiękne zdjęcia. Gratuluje serdecznie. Ja Beskid Wyspowy pokochałam już po pierwszym zjeździe z kursu przewodników beskidzkich. Jak się zrobi cieplej zabiorę tam dzieci. Uwielbiam to pasmo szczególnie piękne jesienią. Pozdrawiam.

 2. Avatar Kamil pisze:

  Super fotografie, wracają wspomnienia….

 3. Avatar helena piwowar pisze:

  Piekne sa te pana fotografie,od wszystkich nie mozna oczu oderwac .Mnie szczegolnie bliski jest beskid wyspowy gdzie mieszkalam w dziecinstwie i czesto na tych zdjeciach widze swoj dom,cudownie naturalne widoki i sciezki bez asfaltu…Takie widoki tylko w malopolsce.Dziekuje

 4. Avatar Przemo pisze:

  Uwielbiam Beskid Wyspowy…. zdjęcia Super

 5. Avatar Karolina pisze:

  pięknie.. 🙂
  pozdrawiam
  i zapraszam po więcej do mnie 😉
  http://przestrzen-podrozy.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *