Bieszczady

Bieszczady

Bieszczady są jedynym pasmem Karpat Wschodnich na terenie Polski. Mówiąc w skrócie, Bieszczady zajmują południowo-wschodni kraniec Polski. Jest to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów Polski i zdecydowanie najbardziej dziki i tajemniczy obszar naszego kraju. Mimo, iż szczytowe partie zajmują połoniny, to góry te zaliczane są do pasma Beskidów Lesistych, a nie Połonińskich. Dobrze zachowane lasy bukowe są domem dla wielu roślin i zwierząt niespotykanych w innych zakątkach Polski. Przy odrobinie szczęście napotkać tu można jelenie, niedźwiedzie, wilki, rysie, żbiki, największego w Europie węża Eskulapa. Już bez większych problemów zobaczyć można żubry, które od 1963r. zamieszkują pokazową zagrodę w Mucznem. Bieszczady mają dla mnie niewątpliwie wartość sentymentalną. Tam właśnie osiem lat temu rozpocząłem jedną z najdłuższych moich wędrówek, z Ustrzyk Górnych do Nowego Sącza. Przeszedłem górskimi szlakami ponad 200 km, pokonując własne słabości i podziwiając otaczające mnie piękno natury. Jedynym czego żałuję z tej wyprawy jest to, że nie pasjonowałem się jeszcze fotografią, w związku z czym pozostały mi tylko wspomnienia. Po wielu latach, bo kilka miesięcy temu, wróciłem w Bieszczady, chcąc pokazać mojej dziewczynie to, co urzekło mnie już tak dawno temu. Pogoda nie dopisała, co jednak nie przeszkodziło nam w podziwianiu Bieszczadzkiego odludzia. Przemieszkaliśmy w (nie raz zamarzniętym) namiocie kilkanaście nocy, widzieliśmy ślady niedźwiedzia i słyszeliśmy wycie wilków do księżyca. Są to rzeczy, które ciężko opisać słowami, a z pewnością ucieszą każdego, kto szuka odcięcia od cywilizacji.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

« z 4 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

9 Comments

 1. Digital24 pisze:

  Bieszczady to bardzo klimatyczne miejsce! Niestety, z powodu odległości rzadko tam bywam. A zdjęcia cudne – jak z pocztówek 🙂

 2. Dorota pisze:

  To są Twoje zdjęcia? Cudowne!!! Jestem pod wrażeniem jak pięknie uchwyciłeś piękno naszych gór… !

 3. irmina pisze:

  piękne zdjęcia!!! przypominają mi moją pierwszą wyprawę w Bieszczady..niezapomniany czas 🙂 i podobne miejsca zobaczyliśmy, bo mam podobne ujęcia ale oczywiście nie tak profesjonalne i piękne.pozdrawiam! 🙂

 4. Kasia Dudziak pisze:

  Rewelacja!!! Bieszczady dopiero przede mną i nie mogę się już doczekać jak tam będę. Twoje zdjęcia sprawiają że chce tam być już.

 5. Kawa Blog pisze:

  Z szacunkiem i podziwem ślędzę twego bloga, uważnie czytam wszystkie posty, to jest dobra i właściwa droga budować dydaktyczne „mosty”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco?OTRZYMUJ POWIADOMIENIA NA MAILA

Zapisując się na listę mailingową zyskujesz szybszy dostęp do nowych treści oraz promocyjnych ofert .