Połonina Wetlińska - Wiktor Baron Fotografia

Połonina Wetlińska to jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Z masywu górskiego rozpościera się bowiem piękny widok na niemal wszystkie bieszczadzkie szczyty. Przy zjawisku inwersji temperatury, która zwiększa widzialność do 150-200 km, miłośnicy fotografii krajobrazowej mogą uchwycić w obiektywie nawet odległe Tatry.

Twoje fotograficzne portfolio potrzebuje odmiany? Wybierz się na niezapomnianą wyprawę w Bieszczady

Połonina Wetlińska to masyw górski w Bieszczadach Zachodnich. Turyści i pasjonaci fotografii krajobrazowej wybierający się w te góry po raz pierwszy, oznaczają wykrzyknikiem Połoninę Wetlińską na swojej mapie, ponieważ nie odwiedzić tego miejsca, to jak nie udać się w Bieszczady wcale. Najwyższe partie masywu pokrywają lasy bukowe i malownicze połoniny, z których roztaczają się niesamowite widoki na niemal wszystkie bieszczadzkie szczyty. Jest to więc idealna okazja nie tylko do rozkoszowania się pejzażem pięknych gór, ale również zrobienia przepięknych fotografii górskich.

Podczas wędrówki grzbietem połoniny warto udać się do „Chatki Puchatka”, najwyżej położonej schroniska w Bieszczadach, gdzie można też przenocować. Nocne niebo rozświetlające miliony gwiazd i wschód słońca wynurzający się zza niższych partii Bieszczad to widoki, których z pewnością nikt nie zapomni, szczególnie miłośnik fotografii górskiej.

Trasa na Połoninę Wetlińską to dobra propozycja dla każdego, niezależnie od pory roku. W okresie zimowym warto jednak sprawdzić warunki pogodowe, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas wędrówki. Obowiązkowym punktem każdej wyprawy powinien być jednak aparat fotograficzny – widoki są górze są naprawdę wyjątkowe i warte uchwycenia w obiektywie.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Połonina Wetlińska
Chatka Puchatka
Widok z Połoniny Caryńskiej na Wetlińską
Przełęcze Orłowicza
Zachód słońca na Połoninie Wetlińskiej
« z 3 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Więcej informacji o Połoninie Wetlińskiej (Wikipedia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *