Połonina Caryńska - Wiktor Baron Fotografia

W Ustrzykach Górnych zaczyna się wiele szlaków turystycznych. Jeden z nich prowadzi na Połoninę Caryńską. Mimo, że trasa nie jest długa, wymaga dobrej kondycji fizycznej. Wysiłek wynagrodzą nam jednak przepiękne widoki – wędrówka Połoniną Caryńską zaliczana jest do jednej z najładniejszych wycieczek bieszczadzkich. Nic więc dziwnego, że cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów, jak i pasjonatów fotografii krajobrazowej.

Niezwykła panorama Połoniny Caryńskiej

Połonina Caryńska, podobnie jak Połonina Wetlińska, co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów. Jest wyższa o ponad 40 m od swojej siostry i leży między doliną Prowczy i Wołosate, gdzie znajdują się miejscowości Brzegi Górne i Ustrzyki Górne. Jej grzbiet rozciąga się na długości przeszło czterech kilometrów i składa z czterech kulminacji, z których najwyższy jest Kruhly Wierch (1297 m. n.p.m.). Pozostałe mają wysokości 1245 (na ten wierzchołek nie prowadzi żaden szlak, co oznacza, że z uwagi na fakt, że jest to obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego, jest on niedostępny dla turystów), 1239 i 1148 m. n.p.m.

Z Połoniny Caryńskiej rozciąga się jedna z piękniejszych panoram w Bieszczadach, którą warto uwiecznić na fotografiach górskich. Można z niej uchwycić w obiektywie masyw Wielkiej Rawki, Połoniny Wetlińskiej, Tarnicy i Halicz. Przy dobrej pogodzie ze szczytu Połoniny Caryńskiej miłośnicy fotografii krajobrazowej mogą dostrzec również rysujące się na horyzoncie Tatry.

A gdyby tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? Czemu nie! Jesień to piękna pora roku i dobra okazja do spędzenia wolnego czasu w polskich górach. Jesteśmy pewni, że zdjęcia z Połoniny Caryńskiej zachęcą Was to tego, aby oderwać się od szarej rzeczywistości i udać się z aparatem w te rejony.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Widok na Połoninę Caryńską z Przełęczy Wyżniarkiej
Połonina Caryńska
Połonina Caryńska
Połonina Caryńska
Połonina Caryńska
« z 3 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *