Kanion Tary - Wiktor Baron Fotografia

Kanion Tary uznawany jest za najgłębszy oraz jeden z najpiękniejszych kanionów w Europie. W najgłębszych miejscach liczy on ponad 1300 metrów wysokości. Przepływa przez Kolasin oraz Mojkovac, następnie okrąża pasma Durmitoru od północy, aby nieopodal Scepan Polje połączyć się z rzeką Pivą. Jednym z najbardziej interesujących punktów widokowych nad rzeką Tarą jest most w Djurdjevicy. A dla miłośników turystyki aktywnej od wielu lat organizowane są spływy rzeką Tarą, czyli tzw. „rafting”. Kanion znajduje się na liście UNESCO od 1980 roku

Tara – rzeka Czarnogóry

Tara jest najdłuższą rzeką Czarnogóry, która mierzy 149 km. Na miejscu na turystów czeka wiele atrakcji m.in. przejażdżka na linie zawieszonej nad rzeką, możliwość wypożyczenia terenówki czy rafting. Najbardziej charakterystycznym punktem kanionu jest słynny most Đurđevića na Tarze. Zbudowany został w latach 1938-1940. W najwyższym miejscu ma aż 116 metrów. Stanowi on również jedyne połączenie między Żabljakiem, a miastem Pljevlja, dlatego cały czas odbywa się na nim ruch drogowy. Największą jego atrakcją jest spływ rzeką Tarą.

Rafting na Tarze

Rafting na rzece Tarze jest jedną z najatrakcyjniejszych możliwości turystycznych jaką oferuje Czarnogóra. Spływ Tarą dla wielu osób jest niezapomnianym wspomnieniem. W niemal każdym biurze turystycznym można wykupić spływ Tarą od kilkugodzinnego, do trwającego nawet kilka dni. Kanion Tary uznawany jest również jako jedno z najlepszych miejsc do uprawiania raftingu na świecie. Po drodze można podziwiać gorące źródła, wodospady, kaskady (na całej rzece jest ich ponad 50) oraz bystrza (szczególnie interesujące bystrza to Bratanovica, a następnie Buk celije i Pecine).

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Kanion Tary
Kanion Tary
Kanion Tary
Kanion Tary
Kanion Tary
Kanion Tary
Kanion Tary
Kanion Tary
Kanion Tary

Czarnogóra - Galeria Zdjęć
Kanion Tary – Mapa 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *