Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz w pigułce 

Wspaniałe widoki, zabytkowa architektura czy rezerwaty przyrody – w Nowym Sączu każdy miłośnik fotografii znajdzie coś dla siebie… i swojego portfolio! 

Atrakcje turystyczne Nowego Sącza

Wspominając o zwiedzaniu polskich miast nie sposób pominąć oczywiście Nowego Sącza. W mieście tym znajduje się przynajmniej kilka miejsc, które szczególnie warto odwiedzić. Jednym z nich jest Zamek Królewski, wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku, który na przestrzeni wieków przeszedł chwile świetności i upadków, trawiony pożarami i niszczony w czasie wojen. Do dnia dzisiejszego zachowała się jedynie renesansowa wieża i resztki murów obwodowych. 

Tuż obok możemy dostrzec również charakterystyczny budynek Synagogi, który w trakcie II wojny światowej służył hitlerowcom jako magazyn mienia pożydowskiego. Obecnie ma tu siedzibę galeria sztuki, w której organizowane są wystawy dawnego i współczesnego dorobku artystycznego mieszkańców. W samym centrum Nowego Sącza też nie brakuje dodatkowych atrakcji, które dodają uroku jego ulicom. Możemy tu zwiedzić słynny rynek z elektrycznym ratuszem, podziwiać ciekawe kamienice renesansowe i barokowe, a także udać się do Domu Gotyckiego – zabytku z XV wieku, w którym mieści się dziś siedziba Muzeum Ziemi Sądeckiej.  

Nieco na obrzeżu mieszczą się natomiast Sądecki Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie. Są to swego rodzaju skanseny. W Miasteczku Galicyjskim, na które składa się 20 zrekonstruowanych budynków, możemy na chwilę cofnąć się w czasie o 100 lat i zobaczyć jak wyglądało życie XIX-wiecznej Galicji. Jest tu m.in. stara kapliczka św. Jana Nepomucena z Czchowa, karczma żydowska, strzelisty ratusz, odtworzona studnia miejska (z Krościenka nad Dunajcem) czy pracownia garncarska. 

Warsztaty i plenery fotograficzne.

WYDRUKÓJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Oficjalna strona miasta: Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0

0.00 zł

Chcesz być na bieżąco?OTRZYMUJ POWIADOMIENIA NA MAILA

Zapisując się na listę mailingową zyskujesz szybszy dostęp do nowych treści oraz promocyjnych ofert .