Polana Podskały - Wiktor Baron Fotografia

Fotografia górska jest pasją dla cierpliwych i aktywnych fizycznie – nie można jej uprawiać okazyjnie. Klucz to sukcesu stanowi znalezienie właściwego pleneru. Jeśli właśnie go szukasz, to dobrze trafiłeś. Ponieważ w dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić Wam bliżej malowniczą polanę Podskały, z której rozpościerają się piękne widoki na okoliczne masywy. Z pewnością zachwycą nie tylko amatorów, ale i doświadczonych fotografów.

Najpiękniejsze górskie krajobrazy z Polany Podskały

Podskały to położona na wysokości 940-1020 m n.p.m. polana, której nazwa wywodzi się od Białych Skał znajdujących się w lesie ponad polaną. Jej powierzchnia liczy 11,17 ha. Polana Podskały posiada niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe, jak również kulturowe. Znajduje się tu bowiem jeden zrekonstruowany i kilka mocno zniszczonych szałasów, będących pozostałościami po wcześniejszych mieszkańcach gorczańskiej miejscowości. Wówczas na polanach budowano dwuizbowe chaty zakończone stromym dachem pokrytym deskami i z przyczółkami na szczytach. Jedna z izb była pomieszczeniem gospodarczym, druga służyła jako pomieszczenie mieszkalne.
Urokliwy krajobraz jaki rozpościera się z Polany Podskały naprawdę potrafi zaprzeć dech w piersiach. Moim zdaniem jest to najbardziej malownicza polana w Gorcach. Piękna górska sceneria obejmuje obszar Babiej Góry, Polany Adamówki, Polany Kudłoń i szczytów Beskidu Wyspowego. Ponadto występuje tu wiele zbiorowisk roślinnych i rzadkich roślin, w tym storczyca kulista, gółka długoostrogowa, kruszczyk błotny, którymi również warto urozmaicić swoje fotograficzne porfolio.

Wymienione atrakcje to tylko część tych, które czekają na miłośników fotografii krajobrazowej w Gorcach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – chronione rośliny, gorczańskie szałasy, ciekawe pasma górskie.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Polana Podskały – Fotografie

Polana Podskały
Polana Podskały
Polana Podskały
Polana Podskały
Polana Podskały
Polana Podskały

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Więcej informacji o Polanie Podskały (Wikipedia)

1 Comment

  1. Cezary pisze:

    Jest potencjał !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *