Viscri - Wiktor Baron Fotografia

Viscri: jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Rumunii

Najbliższy kierunek podróży? Niewielkie miasteczko Viscri w Rumunii, które nieustannie przyciąga do siebie rzesze turystów i miłośników fotografii! Dla nich podróż do południowej Transylwanii jest obietnicą chwili zapomnienia pośród pięknych zabytków i nieziemskich krajobrazów. Ty również możesz przenieść część tego magicznego zakątka do swojego portfolio!

Viscri: ucieleśnienie idei zamku Bożego

Viscri to urocza saska wioska, w której czas płynie zupełnie inaczej. Nie dojedziesz tu inaczej niż drogą gruntową, a wszystkie domy są drewniane, bogato zdobione w postaci ornamentów stiukowych i wzniesione na planie prostokąta. Za to znajdziesz w niej okazały warowny kościół ewangelicki, który w 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z wyglądu bardziej przypomina prawdziwy zamek niż budynek sakralny, a w jego murach nie brakuje eksponatów muzealnych i regionalnych (XVIII-wieczna empora, neoklasycystyczne organy, obraz autorstwa Josefa Pankratza). 

Dodatkowo oprócz majestatycznej bryły wyróżnia się na tle innych brakiem miejsca na chaty dla broniących się tam ludzi. Zapewne trudność jego zdobycia nie wymagała zastosowania takiego rozwiązania. Widać opatrzność Boska była wystarczająca. Dzięki temu jednak, jego zwiedzanie zapewni każdemu fotografowi również niesamowite widoki na niewielką wioskę i jej malowniczy krajobraz. 

Dlaczego warto pojechać do Viscri?

Viscri leży w południowej części Siedmiogrodu, a jej historia sięga XII wieku, co wyraźnie poczujesz spacerując po tutejszych ulicach. Co roku kusi turystów i entuzjastów fotografii krajobrazowej wspaniałą ofertą kulinarną i przepięknymi widokami rozległych przestrzeni wyżyny Transylwańskiej i podnóża Karpat. Niewielka wioseczka może również pochwalić się wyjątkową architekturą – unikalnym, saskim kościołem warownym, który zrobi ogromne wrażenie na każdym zwiedzającym.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *