Spisz - Wiktor Baron Fotografia

Spisz to region, który dzięki swojej lokalizacji, jest niezwykle atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. Warunki przyrodnicze i geograficzne czynią obszary Spisza naprawdę godnym uwagi.

Spisz – turystyczna perełka Słowacji

Duży wpływ na zainteresowanie polskich turystów i fotografów tym rejonem ma przede wszystkim fakt, że w naszym kraju trudno jest znaleźć góry o podobnym charakterze. Słowackie góry wyróżniają się wysokimi szczytami oraz wapienną budową, która sprawia, że występuje tutaj wiele ciekawych form krasowych. Ponadto lokalne warunki geologiczne przyczyniły się do rozcięcia masywu głębokimi dolinami, które można porównać do Wąwozu Kraków w Tatrach Zachodnich. Jedną z nich jest m.in. dolina Sucha Bela o długości 3,8 km, której środkiem płynie potok. Warto odwiedzić ten skalny wąwóz wcześnie rano, aby spokojnie cieszyć się widokami i nie tracić czasu na stanie w kolejkach do drabinek. Główną atrakcją Suchej Beli jest Wodospad Misowy o wysokości 29,5 m, który stanowi idealne tło do zrobienia fotografii krajobrazowych. Oprócz uroczych dolinek Słowacki Raj przecina swoim przełomem rzeka Hornad. Co prawda daleko mu wielkością do popularnego pienińskiego przełomu Poprad, ale w porównaniu do niego jest osiągalny dla każdego turysty na całej długości.

Na odwiedziny zasługują również spiskie miasteczka, jak Kezmarok czy Lewocza. Niegdyś miasta te były bardzo znane, a licząca obecnie 13 000 mieszkańców Lewocza stanowiła miejsce spotkań m.in. polskich królów i książąt. Do dnia dzisiejszego w miasteczku zachowała się wspaniała, renesansowa zabudowa, którą warto uwiecznić na zdjęciach. Obowiązkowym punktem wycieczki w te rejony powinny być też malownicze ruiny średniowiecznego zamku Spisza, które efektownie wznoszą się ponad Kotliną Spiską. A jeśli lubisz zwiedzać zabytki architektury, możesz udać się do niewielkiej miejscowości Spiska Kapituła, gdzie zachował się mur obronny z Dolną i Górną Bramą lub wsi łemkowskiej Osturnia z kościołem grekokatolickim z 1796 roku.

Wymienione atrakcje turystyczne to zaledwie część tych, jakie czekają na turystów i fotografów w Spiszu. Każdy na pewno znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie – senne miasteczka, tajemnicze ruiny zamków, ciekawe pasma górskie i kąpieliska z gorącymi źródłami.

Zachęcam również do udziału w grupowych oraz indywidualnych warsztatach fotograficznych na Spiszu

Warsztaty i plenery fotograficzne.

« z 2 »

WYDRKUJ ZDJĘCIA Z TEJ STRONY DO SWOJEGO DOMU LUB NA PREZENT

Wikipedia Spisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *