Beskid Sądecki - Wiktor Baron Fotografia

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki
Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i urlopów. A może by tak ruszyć w plener fotograficzny? Piękne szlaki górskie, meandrujące rzeki i zachwycająca widoki na odległe Tatry czekają na Ciebie w Beskidzie Sądeckim. Co jeszcze warto uwiecznić na fotografii w czasie wypadu w te rejony?

Miejsce, z którego przywieziesz prawdziwe arcydzieła fotografii górskiej.

Beskid Sądecki to pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, zbudowane z fliszu płaszczowiny magurskiej. W krajobrazie na pierwszy plan wychodzi malownicza dolina Popradu, z licznymi meandrami między Piwniczną a Muszyną. Jest to jedyna rzeka w Polsce, która ma swoje źródła na południowych stokach Karpat, a mimo tego znajduje się w zlewisku morza Bałtyckiego, położonego na północy. Na dodatek jest to bardzo zalesiony region; większa część obszaru Beskidu Sądeckiego zalicza się do Popradzkiego Parku Krajobrazowego o powierzchni 54212 ha, w obrębie którego utworzono liczne rezerwaty przyrody, np. Wysokie Skałki, które zaskakują niesłychanymi walorami krajobrazowymi. Z nagiego wierzchołka rozciąga się ciekawy pejzaż, który inspiruje i intryguje. Nie bez powodu rocznie do rezerwatu przybywają setki turystów i entuzjastów fotografii górskiej – nie tylko z Polski.
Podczas wycieczki w te rejony warto również zdobyć najwyższy szczyt Radziejowa. U szczytu góry znajduje się wieża widokowa, z której można rozkoszować się panoramą gór i zrobić przepiękne zdjęcia krajobrazowe. W tym przepięknym zakątku Polski usytuowane jest też schronisko turystyczne, w którym oderwiesz się od codzienności i zregenerujesz siły. Ponadto lokalizacja cichej przystani pozwala na uprawianie turystyki pieszej, jak i rowerowej.
Innym, równie fotogenicznym obiektem są skałki (np. Diabelski Kamień) czy małe wodospady na potokach, jak np. Wodospad Wielki. Występują tu też zabytki, które z pewnością zadowolą miłośników fotografii architektury. Jednym z nich jest zamek w Muszynie, który zbudowano za panowania Kazimierza Wielkiego i w swych dziejach strzegł granic między Polską i Węgrami.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

« 1 z 2 »

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *